Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 2gyerekes...

Szerintetek egy 2gyerekes 40éves nőnek hogyan tellik a napja?

Figyelt kérdés

Egy átlagos családban szerintetek milyen lehet a zasszony egy napja?

Nem a fogatlan alkesz és nem a menő vállalkozó család, hanem a nagyátlag családban vajon mit csinál a nő?

A gyerekek sem nagyon kicsik, kisiskolások


2023. ápr. 25. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Miért érdekel ez téged?
2023. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nincs rossz válasz, részemről nem lesz pipa nyomkodás, de kérlek normálisan, nem személyeskedve, bunkón. Ez csak egy "közvéleménykutatás"
2023. ápr. 25. 13:42
 3/19 A kérdező kommentje:
Azért, mert volt egy érdekes beszélgetésem, olyan emberrel, aki nem a kérdésben szerplő kategória, és érdekesen látja mit is kéne csináljon egy családos nő. És én vagyok e a helikopter, vagy a beszélgető partnerem.
2023. ápr. 25. 13:43
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Hát nézd, sok mindentől függ. Ha dolgozik, akkor elviszi ő vagy a férje a gyerekeket az oviba/suliba, aztán meló. Munka után hazahozzák őket, aztán vacsi, játék, fürdés, alvás. Vagy mire gondoltál?
2023. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4%
Nem gondolkoztam még ezen, unalmas lehet.
2023. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Valami hasonlóra 4es.
2023. ápr. 25. 13:48
 7/19 anonim ***** válasza:
és mi a vita tárgya? Szerintem eléggé egyértelmű, hogy kb hogyan telhet a napja.
2023. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Anyam ugyan vallalkozo, de leirom, nalunk kb hogy nezett ki, amikor iskolasak voltunk tesommal.

Reggel keltett minket, mert mind a ketten inkabb aludtunk volna, nyuglodtunk, neha voltak kisebb veszekedesek, reggelit nem csinalt soha, zsebpenzt kaptunk, hogy a sulibufeben tudjunk venni amit akarunk. (Soha nem zavart, biztos nem keltem volna fel korabban a reggeli miatt.) Amig tenyleg kicsik voltunk, addig elvitt a suliba, aztan mentunk egyedul, mert kozel laktunk. Neha elofordult ilyenkor mar, amikor egyedul jartunk (mondjuk kb 5-es koromtol), hogy nem is kelt fel reggel, mert felkeltunk mar egyedul, elkeszultunk aztan elindultunk, o meg aludt vegig, mivel ugye nem volt fix munkaideje, volt, hogy keso ejszakaig ebren volt dolgozni.

Hazi feladatot altalaban egyedul irtuk, nem tanult velunk, nem hiszem, hogy kellett volna, igy is normalisan tanultunk, fuggetlenul attol, hogy nem voltunk szinotosek. Ellenben ha volt valami sulis projekt, abban segitett, meg pl az egyik farsangra is varrt nekem hercegno ruhat, tehat az ilyen egyszeri dolgoknal ott volt, csak a mindennapi rutinban nem.

Suli utan en nagyon sokszor baratnoztem, mert ok is kozel laktak, szoval gyakran naluk voltam es ott ebedeltem, aztan kesobb mentem haza, de ha hazamentem rogton, akkor valami gyors ebed volt, mert napkozben anyam meg dolgozott, altalaban vacsira csinalt rendes fott etelt.

Hetvegen tobb idot toltottunk egyutt, kirandultunk, stb, mozi meg hasonlok neha hetkoznap is belefertek, de osszessegeben hetkoznap nem voltunk annyira egymas fejere nove, mi is csinaltuk a sajat dolgainkat meg o is. Kozben nyilvan megvolt a kommunikacio is, mindig tudta, milyen napunk volt, hogy allunk epp a suliban, kik a barataink epp, joban volt a legjobb baratnom anyjaval is, bejart mindig a szuloikre, stb. De nem patyolgatott minket egyfolytaban. Neki is megvolt a maga elete, a barati tarsasaga, veluk is toltott idot. Egyebkent a mai napig szuper a viszonyunk, mindent meg tudunk beszelni, de semmibe nem szol bele, csak elmondja a meglatasait, gyakorlatilag mintha egy legjobb baratno lenne.

2023. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha dolgozik, akkor átlagosan kb. kétszer annyi a dolga, mint a férjének.

Ha nem dolgozik, akkor meg feleannyi, mert ha elmennek iskolába a gyerekek, akkor nem kell minden nap fugát súrolni.

2023. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Metionin ***** válasza:
23%
Attól függ, hogy vannak elosztva a feladataik a férjével. Gondolom dolgozik, előtte-utána a gyerekek el vannak logisztikázva a suliba, edzésre, különórára, akárhova, bizonyára csinál valamennyi házimunkát, beszélget a gyerekeivel és a férjével, stb. Ha túlnyomórészt rá van tolva a háztartás és a gyerekek, akkor nyilván azzal szop munkaidőn kívül, ha meg egyenlően van megoldva, akkor meg úgy. Látatlanban nehéz ezt megmondani, főleg hogy nem tudjuk, mit dolgozik, mennyire fárad el, visz-e haza munkát, mennyit kell utaznia munkába vagy a gyerekekkel a suliba, mennyire munkaigényes az otthonuk, van-e állat stb.
2023. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!