Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Idéztek már be tanúnak?

Idéztek már be tanúnak?

Figyelt kérdés

Milyen ügyben?

Volt közötök hozzá?

Hogy zajlott a tárgyalás?


2023. máj. 15. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Igen.

Kérdeznek, Te meg válaszolsz.

Jqvaslom az igazat mond, ha nem emlekszel pontosan a dolgokra, akkor ezt mond, de ne hazudj.

2023. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha konkrétan semmire nem emlékszem, akkor mindenre mondhatom ezt?
2023. máj. 15. 12:36
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Nyilvan ha nem emlekszel, akkor nem tudsz mast mondani.

De ha emlekszel dolgokra es ezzel akarsz kibujni, ne tedd, ne hazudj, ez a fontos.

2023. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy eset volt, de akkor én indítottam ügyet egy volt munkáltatóm ellen, mert csesztek bejelenteni, de látszólag minden oké volt, akkor még nagyon tapasztalatlan voltam, mire kell odafigyelni, mit hol lehet ellenőrizni, aztán orvosnál szóltak, hogy tudom-e, hogy nem vagyok bejelentve, mert ott látták, és kaptam egy rakás sárga csekket, hogy fizessem be az elmaradt TB-t. Természetesen felmondtam, nem mentem be többet egy napot sem, és repült a jelentés a NAV-nak és az OMMF-nek. Emiatt hívtak be tanúskodni kétszer. Tárgyalás nem volt, szembesítés sem. Végül nekem nem kellett befizetni semmit, hogy a csaló céggel mi lett, azt nem tudom.
2023. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. Anyám vett egy házat, de nem tudta fizetni a devizahitelt. A házat megvette tőle valaki. Apám beperelte, hogy ez az adás-vétel csalás volt. (hogy apámnak mi köze volt az egészhez, arra már nem emlékszek)


Jó kérdéseket tettek fel, pl megszámoltam a pénzt?

Nem.

Miért nem?

Mert mi közöm volt hozzá? 12 éves voltam akkoriban amikor az adás-vétel lezajlott.

Melyik gyerek számolja át az anyja pénzét?

A legjobb kérdés: miket szoktam enni? (célozgatás hogy nem kéne enni, hanem a törlesztőt kellene fizetni)

Mit ettem akkor amikor még apám is velünk élt (5 éves koromban váltak el).. Vicc kategória volt.

2023. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne tanúskodj tovább élsz :D ezt egy idézet az Oscar c. filmből (Stallone).
2023. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, voltam már tanú.

Tény, hogy a bűcselekmény nem volt egyszerű, mivel többszörösen zajlott más helyen és időben, illetve volt más típusú bűncselekménye is az illetőnek.

Elsőnek rendőrégi idézésre mentünk, ahol meghallgatási jegyzőkönyv készült, illetve a profilfotókról kellett felismerni az illetőt. A tárgyalás sok napig tartott és csak egy napon kellett ott lennem, amiről írásban kaptam igazolást, ami mentesített minden más kötelezettségem alól. Nem olyan, mint az amcsi filmeken. Főleg csak az ügyész kérdezett, egyszerű sima eldöntendő kérdéseket. Egy kérdésben nem voltam biztos, hogy milyen dzsekit viselt akkor az elkövető, amire mondtam is, hogy nem tudom pontosan. Végül két évig ment a per és 8 évet kapott csak a mocsok. (Akkor még nem volt életben a mostani visszaesőknek több jár, illetve más súlyosbító törvények.

Másik ügyben csak elektronikusan voltam "tanú". Igazából az egyszerű volt, egy rongálás ügyében, amiben én voltam a bejelentő. Ott csak kérték, hogy mondjam el, mit láttam és hallottam (meg persze nevet, anyum nevét, születésem idejét helyét...stb.), amiben az én vallomásom a biztonsági kamerák felvételével egybeestek, így nem kellett sehova bemennem (még a covid alatt egy illető rongált meg egy járművet, valószínűleg drogos állapotban).

Szóval relatív gyorsan letudják ezeket, bár a bíróságon olykor sokat kell várni, mert mindig minden csúszik (9-re kellett menni, déltől történt is valami...).

febr. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!