Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a cikibb, visszakérni...

Melyik a cikibb, visszakérni egy ajándékot, vagy nem visszaadni azt?

Figyelt kérdés

A páromnak adott valaki egyszer random egy kb. 50 E értékű használati tárgyat, mondván neki nem kell, évek óta csak porosodik. Eltelt másfél év, és rá írt az illető, hogy visszakérné, mert egy családtagja szeretné. A párom nem adta vissza. Én ezzel nem értek egyet, én biztos visszaadtam volna, de valahol a páromat is megértem, hisz már hozzánőtt, használja, nagyon szereti, nem számított rá, hogy vissza kell adni.

Ti mit gondoltok erről?


2023. máj. 17. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán visszaírtam volna, hogy már nincs meg. Nem valami elegáns, tudom.
2023. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ciki visszakérni, főleg 1,5 év után... Tök mindegy, hogy milyen ajándékról van szó, évek után írni, hogy amúgy "bocsi, visszaadod?" nagyon gáz. De nyilván ha pár nap után kéred vissza az is gáz, de hónapok-évek után?!


Amúgy én sem adtam volna vissza. Lehet nem vagyok én se a jóság megtestesítője, de na, odaadta valaki, hozzám nőtt, használom, én azt vissza nem adom. Nem kényszerítettem senkit sem, hogy x tárgyat adja nekem, az az ő saját döntése volt. Ha odaadja, akkor az már az enyém.

2023. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 qborka ***** válasza:
100%

Soha nem kérnék vissza valamit,amit ajándékba adok. Ez irtó bunkó dolog.


De ez a szitu szerintem nem ajándékozás, hiszen az illető nem azért vette azt a valamit, hogy meglepje vele a párodat, hanem neki útban volt és odaadta.

Én visszaadnám ,bár engem általában a tárgyak nem hatnak meg.


Ajándékot nem visszaadni szerintem nem bunkóság.

2023. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 qborka ***** válasza:
81%
Egyébként mi a tárgy? 🙂
2023. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tetelezzuk fel,hogy egy 50e erteku biciklirol van szo.

Megkapom,azzal hogy csak evek ota porosodik,nem hasznalja a masik es nekem adja. majd 1.5 ev mulva ir,hogy kellene vissza,mert egy masik csaladjanak pont jo lenne. Hat elmehet a p!cs@ba az tuti! Eleg bunkonak kell lenni hozza hogy visszakerje. Mondjuk persze nem gond,vigyed csak de az evek alatt ennyi defekt volt es ennyit koltottem ra. Szoval 20e elleneben viheted a csaladtagodnak.

2023. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A konkrét tárgyat az anonimitás jegyében nem írnám ki, sose tudni ki látja itt, de a biciklis példa jó hasonlat volt.

Kb. ez a szitu, használja, megbecsüli, vett hozzá még ezt azt.

2023. máj. 17. 12:05
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Ciki visszakérni. De ha nem létszükséglet én visszaadnám.

Én arra gondolok, hogy nem is az illetőé volt a tárgy, hanem a családtagé, aki most kéri vissza.

2023. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ciki visszakerni.
2023. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
vissza kerni nagyon ciki. konfliktus kerules miatt en azt irtam volna nincs mar meg.
2023. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Ilyet még nem láttam, hogy valaki egy ajándékot ennyi idő után visszakér. Igen, nagyon ciki. Nem kölcsön, hanem ajándék, azaz az ajándékozás pillanatától már a másik ember tulajdona. Nekem eszem ágában sem volna visszaadni, ha használnám, sőt néznék egy nagyot, hogy ezt mégis hogyan gondolja az illető.
2023. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!