Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki tartozik nekem...

Ha valaki tartozik nekem pénzel miért nem merem tőle visszakérni?

Figyelt kérdés

Nehezen merem visszakérni, vagy nem kérem tőle vissza. Cikinek érzem a helyzetet és olyan mintha szegény lennék, ha visszakérek egy ezrest, mert ezzel azt mutatom szükségem van rá. Ez normális? Más is kínosnak érzi a pénze visszakérését?

Hogy győzhetném le ezt az érzést?



2018. nov. 7. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy elég határozott. Ha nem szeretnéd, hogy kihasználjanak mások, akkor ezen változtatnod kéne, mert az ilyen embereket előszeretettel használják ki.


Tapasztalatból mondom, régen engem is könnyen kihasználtak, több ismerősöm is volt, akik csak kértek tőlem (rendszeresen, nem feltétlen pénzt) és amikor nekem lett volna szükségem valamire, akkor szartak a fejemre.


Nem egészségesek az ilyen kapcsolatok, én leépítettem őket.

2018. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, ez egy enyhén kínos kérdés, én eleve nem adnék kölcsön, max. örökbe, kivéve, ha pl. kollégánál épp nincs és tudom, hogy másnap kérés nélkül megadja.


Azért annyira nem magyaráznék bele dolgokat, mint te teszed. Szegénynek lenni, némi pénzt igényelni és a saját pénzedet visszakérni az 3 különböző dolog. Teljesen jogos visszakérni, ez nem jelent kb. SEMMIT alapból.

De neki illene magától visszaadnia, ne a segítő s némi kockázatot vállaló embernek kelljen már ezt a macerát csinálni, ami a visszakérés...

2018. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha futni kell a SAJÁT pénzed után az már régen rossz. Régebben velem is volt ilyen csak nagyobb összeg volt a tét..

Ilyen téren be kell keményítened, mert ahogy előttem írták, lesznek olyanok, akik kihasználnak.


Szólj neki nyugodtan, hogy kéne a pénz. Ez neki gáz, nem neked.. lehet csak elfelejtette szóval nem kell egyből bunkózni. De ha már sokadjára mondod neki, hogy kell a pénzed akkor lehet kezdeni a köcsögölést :D oké 1000 forint nem nagy cucc de akkor sem ez a lényeg.. én attól kellemetlenül éreztem magam, hogy 200(!) forintot elfelejtettem vissza adni munkatársamnak, ő meg nem szólt, csak akkor jutott eszembe, amikor másik munkatársam számolta az apróját. :D Ennél nagyobb összeget meg nem igazán felejt el az ember... ha mindig kifogásokat talál, miért nem tudja vissza adni, akkor csak szimplán hülyének néz. Tapasztalat. Ne szépen kérd pl "vissza tudnád adni a pénzem?" hanem határozottan pl "figyu kéne most már az az ezres"


Ne hagyd magad palira venni..

2018. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alapvető hiba, hogy adsz, és gondolom sokszor, ha nem mindig adsz. Párszor mondd ki azt a másiknak, hogy "NEM", majd rögzülni fog benne is, és benned is, hogy változás alatt állsz. Csak így lehet megszakítani valamit.

Utána ne legyen lelkiismeretfurdalásod, hogy nem adtál.

2018. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!