Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ez a kettős mérce a...

Miért van ez a kettős mérce a társadalomban a hírességekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Csak hogy letisztázzuk az efebofília a tinédzserekhez (13-19) való szexuális vonzódást jelenti.

Az ihlette a kérdést, hogy egy előadó akinek a dalain jóformán felnőttem, kiderült, hogy kamasz lányokkal szexchatelt és emiatt mindenki elítélte, elfordult tőle, ki is kapcsolta a kommenteket minden egyes videója alatt. De ugyanez történt sok magyar youtuberrel is, az lett mondva nekik hogy öljék meg magukat, gusztustalan szörnyetegek, szóval elég durva dolgok.

VISZONT. Az általános társadalmi megítélés meg az, hogy a tinédzser lányokra nyugodtan lehet nyáladzani, mert hogy "már felnőttnek néznek ki" meg "már szexuális értelemben teljesen fejlettek" és "régen ennyi idősen már családanyák voltak, ez csak ilyen modern hóbort". Az efebofília nincs is betegségként listázva, mint mondjuk a pedofília. De akkor miért vannak mindennek elhordva ezek a hírességek? Nem szeretnék véleményt mondani mert a kérdésnek nem ez a lényege(!!!!) hanem inkább az a jelenség, ÉS EZT HANGSÚLYOZOM, hogy csinálok x dolgot, szerintem nem baj hogy csinálom, de ha más csinálja akkor már pfú a gerinctelen paraszt.



2023. máj. 24. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Az emberek szeretnek másokat elítélni és megbélyegezni. Én amikor 21 voltam egy 16 éves lány volt a barátnőm. 3 évig együtt voltunk.


Micsoda efebofil beteg állat vagyok és szégyeljem magam.

2023. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

"VISZONT. Az általános társadalmi megítélés meg az, hogy a tinédzser lányokra nyugodtan lehet nyáladzani"

. Nem, nem az. Ráadásul magadnak mondasz ellent.


"Az efebofília nincs is betegségként listázva, mint mondjuk a pedofília."

. A lopás sincs.

2023. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez nem csak hírességeknél problémás. Ok, sok kiskamasz igyekszik idősebbenk látszani, viszont egy felnőttnek tisztában kéne lennie azzal, hogy a smink és olykor kivágott ruha ellenére még mindig egy gyerekről van szó
2023. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Van különbség aközött, hogy az utcán megnézed a 15 éves lányokat, meg aközött, hogy a hírneved kihasználva ráveszed, hogy mutogassa magát kamera előtt vagy tegyen meg neked ezt-azt.
2023. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem kettős mérce. A legtöbb ember szerint eleve nem elfogadható hogy valaki kiskamaszokra nyáladzzon. De akik ebben még nem is látnak kivetnivalót, abban ettől még ugyanúgy láthatnak, amikor már nem egy fantáziáról, hanem tettlegességről van szó. Igen komoly a különbség hogy elismered, milyen jól néz ki az a kamaszlány, vagy hogy szexchatelni próbálsz vele...
2023. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Mert egy ítélkező társadalomban élünk. Az embereknek kilátástalan szar életük van, és mások mocskolásában, a gyűlölködésben lelik örömüket. Félelmetes miket tudnak kívánni a másik embernek akár Facebook kommentekben... nyugodtan pontozz le ha magadra ismertél
2023. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem oly mindegy a másiknak ki kihez vonzódik? Az emberek imádnak mással foglalkozni és utálkozni, ahelyett hogy a saját magukkal, a saját életükkel törődnének. Bár ehhez kéne normalis élet...
2023. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a társadalomban az általános reakcio az az hogy tinilányokkal nem szexchatelsz felnőttként.


Viszont a híressegek tényleg jobban ki vannak téve a tamadásoknak. Ugye sokkal többen ismerik őket, vannak közösségi oldalaik hogy tudják magukat hirdetni, és ezzel elég nagy támadási felületet biztosítanak.

2023. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

#7:

Jól van, vedd le a lejátszóról a klisés baromságok-lemezeidet, már karcos az összes.

2023. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán mondjuk az, hogy egy hírességet sokan követnek, így teljesen más, hogy ha olyan csinál ilyet akire több ezren, tízezren felnéznek és követik őket, vagy egy olyan akit a kutya sem követ.


Meg aközött is óriási különbség van, hogy van aki lesegeti és van aki konkrétan rájuk hajt.

Ez a kérdés így ebben a formában nagyon meggondolatlan volt.

2023. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!