Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számlatömb vásárlásakor kérte...

Számlatömb vásárlásakor kérte volna az eladó az adóazonosító jelemet, van ehhez joga?

Figyelt kérdés

Egy barátom megkért, hogy szaladjak el venni neki számlatömböt a helyi nyomtatványboltba. Mondta, hogy rendszeresen ott vásárol, adott egy papírt amin rajta van a neve, címe, adószáma.

Az eladónak oda is adtam ezt a papírt, aki azt mondta, rendben de kelleni fog az ÉN kis zöld adókártyám, mert neki fel kell írnia a nevemet és az adóazonosító jelemet. Kérdeztem, hogy nem zavarja, hogy nem az én nevemen lesz a számlatömb? Erre azt felelte, hogy neki azt is fel tüntetni, ki vásárolta meg személyesen a tömböt, az adóazonosító jellel együtt. Mondtam, hogy szerintem keveri a kötőjeles vállalkozói adószámmal, de csak rázta a fejét. Mondta, hogy ezt nem ő találta ki és ha nem adom oda az adókártyám, akkor sajnos nem szolgálhat ki. Én nem akartam odaadni, így elmentem onnan. Most ez tényleg így van, nem tévedett az eladócsaj?



2023. máj. 24. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Ha aláírásra nem jogosult személy szerzi be a számlatömböt, magával kell vinnie a következőket:

vállalkozói igazolvány vagy nyilvántartásba vételi igazolás másolata

adószámot igazoló okirat másolatát

cégszerűen aláírt, két tanúval ellátott meghatalmazást

a meghatalmazó aláírási címpéldányát vagy aláírásmintáját (a meghatalmazást végleg át kell adni a nyomtatvány eladójának)

a meghatalmazó és a meghatalmazott személyi okiratai, adókártyái"


Ott van közte az adókártya. A kekeckedést nem értem, senki nem akar felesleges pluszmunkát magának. Ha elkérik akkor el kell kérniük, és nem szórakoznak veled.

Még mindig él az a legenda és tévhit, hogy személyes adatot tartalmazó okmányt csak rendőr kérhet el és csak neki mutatod fel.

2023. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy csakúgy akárki nem vehet számlatömböt, így igyekeznek szigorúan trackelni kihez jutott és kihez nem.

Ha én megtudom a haverod adatait, felírom egy cetlire és veszek magamnak vele egy számlatömböt a haverod nevére... hát az kellemetlen lesz. Nem nekem, a haverodnak, mert az ő nevére tudok jövedelmet hajtani ami után ő fog adózni..

2023. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hogy joga van hozzá, de kifejezetten kötelezettsége
2023. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!