Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben lehetséges a...

Ilyen esetben lehetséges a névváltoztatás?

Figyelt kérdés
Rossz kapcsolatom van a rokonságommal és hamarosan meg fogom szakítani az egész családommal a kapcsolatot ezért én nem érzem már magaménak a vezetéknevem. Valami teljesen random nekem tetsző vezetéknevet választanék (nyilván nem történelmi személy neve mert tudom hogy az nem engedélyezett meg egyébként is) és a keresztnevemet is le szeretném cserélni, mert soha nem tudtam azonosulni vele és nem tetszik. Ilyen esetben jóvá hagyják az egész nevem leváltását? És mennyibe kerülne ez összesen?

2023. máj. 28. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én változtattam keresztnevet, azt írtam hogy nem tudok azonosulni vele, nem illik hozzám. Engedélyezték. Pár éve egy kérelem kellett meg egy 10ezres illetékbélyeg.

A vezetéknévnél sajnos nem tudom hogy hogy megy.

2023. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagykorú vagy, akkor a vezetékneved meg a keresztneved is megváltoztathatod minden nehézség nélkül, indoknak elég, hogy nem érzed jól magad a meglévö neveddel.
2023. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
A vezeték névhez komoly indok kell. Rokonságba bekerült egy férfi nagyon hülye vezeték neve volt. Csúfolták sokszor és nem szerette volna, ha a gyerekeinek ezt át kellene élnie. Neki engedélyezték, de ugyanolyan kezdőbetűvel. Egy teljesen átlagos nevet kapott.
2023. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen cselekvőképes vagy, akkor kb azt csinálsz amit akarsz.
2023. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
A keresztnevet simán meg lehet változtatni, csak formalitás, hogy indokolni kell, viszont a vezetéknév megváltoztatásához komoly indok kell, és úgy tudom, olyat kell választani, ami előfordult a családban. Nincs a felmenőid között olyan, akinek más a vezetékneve, de nem kötődik hozzá negatív emlék? Nem tudom, mennyire fogadják el, hogy olyanra változtatnál, ami semmilyen rokonodnak nem volt. Legjobb, ha tanácsot kérsz egy anyakönyvvezetőtől, hogy mivel lehet indokolni, és milyet választhatsz.
2023. máj. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég változtattam vezetéknevet, nálam indoklásnak annyi elég volt, hogy rossz apám felőli családdal a kapcsolatom (majd édesanyáméra változtattam). Van például egy ismerősöm, aki Szegeden született és így az ő valasztott neve lett Szegedi, azt is engedélyezték.


Keresztnévre indoklásnak szintén el szokták fogadni, hogy nem tudsz vele azonosulni

2023. jún. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!