Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Inkább a második nevet használ...

Inkább a második nevet használnátok ilyen esetben? (kifejtem lent)

Figyelt kérdés
Egy nagyon átlagos és gyakori vezetéknévhez van egy (szerintem) borzalmas keresztnevem, és egy egészen tetsző, de szintén elég gyakori második keresztnevem. Mostanában gondolkoztam azon, hogy esetleg a második nevemet használjam, de félek, hogy senki nem tudná megszokni, és így hívni. Ezen kívül az emberek hajlamosak a 3 nevű emberek nevéből lecsapni az utolsót, és az ha elkezdeném használni a második nevem, eléggé sok kellemetlen helyzethez vezethetne.

2019. aug. 15. 22:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy lány vagyok, és még iskolás korú
2019. aug. 15. 22:56
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"az ha elkezdeném használni a második nevem, eléggé sok kellemetlen helyzethez vezethetne"

Például?

2019. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan még nem tudod megváltiztatni. Elkezdheted magad a másik néven hivatni, a régi isnerőseid úgysem szoknak át, ismerek olyat, aki egy kitalált néven hivatja magát, pedig van neki kettő. A hivatalis papírokon úgyis úgy kell,ahogy hivatalosan van.
2019. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Találj ki egy jól hangzó egyedi becenevet
2019. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megtudja változtatni hivatalosan is, csak 18 éves kor alatt szülői beleegyezés is kell.

Nem tudom milyen kellemetlen helyzetre gondolsz, én például 20 évesen döntöttem úgy, hogy átállok a másik keresztnevemre, ami ritkább név, mint a másik.

Semmilyen kellemetlen helyzetem nem volt belőle.

Idővel majd megszokják, hogy a másikat használod.

2019. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Három nevű emberek úgy oldják meg általában hogy aláhúzzák azt amit használnak.

Édesanyám pl csak a második keresztnevét használja, írásban is csak akkor írja oda az elsőt ha hivatalos irat

2019. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a kellemetlen helyzetet, hogy az egész beved pl Kovács Hanna Alexa, valahol szólítanak pl orvosnál úgy hogy:"Kovács Hanna" (csak random kitaláltam egy nevet), de te igazából az Alexát használod. Így "kellemetlen" lehet, hogy nem azon a néven szólítanak, ahogy szeretnéd.
2019. aug. 16. 20:12
 8/11 A kérdező kommentje:
#6, de aláhúzni is csak hivatalos eljárással lehet, nem?
2019. aug. 16. 20:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A régi, nyomtatott naplóban semmi "hivatalosság" nem kellett: az ofő aláhúzta, hogy tudja a többi tanár is, hogy melyik névre hallgat a gyerek inkább.

De ez az aláhúzás dolog pl. útlevélben, személyi igazolványban, TB-kártyán, stb. nem működik, ott nem fognak semmit se aláhúzogatni csak azért, mert valaki kéri, úgyhogy az orvosnál továbbra is simán előfordulhat, hogy csak az első keresztnevet mondják, amikor behívnak, mert ott a TB-kártyáról kerül be a neved a számítógépes rendszerbe, onnan olvassák fel, amikor behívnak, és ott tehát nincs aláhúzva semmi. És még millió másik helyen nem megoldás az aláhúzás. Ha meg akarsz szabadulni az első keresztnevedtől, meg kell változtatni a nevedet úgy, hogy ne legyen a része, akkor kikerül minden hivatalos iratból is, és nincs gond tovább.

2019. aug. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem jársz hetente orvoshoz meg hivatalokba, úgyhogy azt a pár alkalmat ki lehet bírni. Amúgy meg egész eddigi életedben az első neveden hívtak, úgyhogy annyira nem is lehet idegen.


Több embert ismerek, aki a második keresztnevét használja és csak hivatalos okmányokra írja rá az elsőt. A legtöbben nem is tudnak róla, hogy a használt nevük igazából csak a második nevük.


Ha azt akarod, hogy megszokják a barátaid/családod, akkor készülj fel, hogy az elején küzdened kell majd, de remélhetőleg hajlandóak átállni.

2019. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!