Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi a teendő?

Ilyen esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nevet változtattam kb 10 hónapja. Az érettségivel kapcsolatos összes iratomon a régi nevem szerepelt születési névként (+ a névnél a jelenlegi nevem). Ez azért történt így, mert mi nem tudtuk, mi és hogyan változott, az iskolatitkár viszont arra voksolt, hogy a születési nevem az maradt a régi. Ma azonban kiderült, hogy ez nem igy van, viszont az érettségi bizonyítvány már a kezemben van....ilyenkor mi a teendő?

2016. jún. 22. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem tudtátok, hogy mi változott? Ha te változtattál nevet, akkor hogy a fenébe nem tudtad, hogy mire változtattad? Ráadásul az érettségire személyivel kell jelentkezni. Ha azon a régi neved volt, akkor semmi csodálkoznivaló sincs, hogy az érettségiben is az van.
2016. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Új személyim és papírjaim, meg anyakönyvi kivonatom van, de az istenért sem tudtam megértetni a titkárnővel, aki az ügyeket intézte, hogy a születési nevem is megváltozott. Így az érettségim úgy néz ki, hogy szerepel az új nevem névként, alatta a születési név a régi nevem
2016. jún. 22. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké, most azt írtad, hogy a mostani neved van névként, a régi neved van születési névként. Ez így teljesen normális :) Nyilván oda szokták írni a születési nevet, csak akkor lenne probléma, ha a megváltoztatott neved nem lenne benne a jelenlegi nevednél, hanem a születési neved lenne ott is :) Vagy nem teljesen értelek... A születési neved sosem változik.

Pl. a születési neved mindig Kovács Mária marad, és ha hozzámész valakihez, és Katonáné Kovács Mária leszel, akkor is a születési neved marad ugyanaz:)

Az lenne probléma, ha mindkét helyen a régi neved lenne :D

Remélem tudtam segíteni és jól megértettelek, de ha mégsem, javíts ki, és akkor hátha megértelek :)

2016. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A papírra, amin engedélyt kaptam, az van írva, hogy a születési nevem változik, gondolom ezért is kapta az új anyakönyvit. Csakhogy ez a papír most került vissza hozzám, eddig anyánál volt, "mert ő tud rá vigyázni, én meg nem", még véletlenül sem tudtam megnézni, amikor kellett volna.
2016. jún. 23. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon furcsa, hogy a születési név is meg tud változni, ez számomra értelmezhetetlen, de ha erről hivatalos papírod van, akkor annak csatolásával adj be egy kérvényt az iskola igazgatójának, hogy kéred a bizonyítvány újraírását.
2016. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, a

Vez.név is változott?

2019. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!