Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eljön az idő, amikor bottal...

Eljön az idő, amikor bottal járókat is sokan (objektíven) fiatalnak fognak nevezni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 29. 20:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Szerintem a várható élettartam drasztikusan csökken."

. Ez egy tökéletesen irreleváns állítás, ami, ha igaz is, nem következik az azt követő megalapozatlan állításokból.

2023. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem a járvány eredménye lesz....



Még 50 éve is több volt a gyaloglás, a bicajjal közlekedés.

Még 30 éve is játszottak a gyerekek a szabadban - a gyerekkori mozgás hihetetlenül fontos és felnőttkorban pótolhatatlan!!!!

Ma már nagyon nehéz kimozdítani a gyerekeket.


Ma már a munkák döntő többsége egyhelyben álló vagy ülő. A lépésszám tömegközlekedés esetén is alacsony és az is csak séta.

A házimunka drasztikusan lecsökmenthető (szerencsére) és az se igazán mozgás.

Ahhoz, hogy eleget mozogjon az ember, kifejezetten sportolni kell, de erre a legtöbb embernek nincs ideje, mert így is 5-6 órákat alszanak (az ajánlott 7-9, nekem pl 9 az igényem, bár nem is csak 6-ot alszom, az akkor lesz, ha gyerekem lesz nekem is...). Szabadideje hétközben kvázi senkinek sincs, csak a rohanás.

Hétvégi mozgás a testnek nem elég, de nem is várható el, hogy pont ez legyen mindenki hobbija.



A többség napi 3-szor eszik húst, vörös és nagyon zsírosokat is. Fehér kenyér, fehér rizs, krumpli, slussz.

Változatosabb gabonaféléket, halat és zöldségeket is kvázi csak a néhányak által hippinek csúfolt kisebbség eszik, de mi is azért, mert krónikus betegségeink miatt orvosi előírás. (Amit persze nem javít, csak lassabban romlik a helyzet.)



A légszennyezésnek sok forrása van, nem tudom, mi merre változott, de autó egyre több és több és több van... (Lásd bármely kirándulóhely, ahol a parkoló csurig, busz/vonat/villamos szinte üres.)



Hogy 50-65 évesen tömegesen halnak? Nézz körül, meglátod.



Ezek közül melyikre kell forrás???

A sportra láttam, nagyon kevés felnőtt sportol rendszeresen.

Sok állításom meg akkora minta, ami már szvsz reprezentatív (pl ma már bent játszó gyerekek esete, vagy a rengeteg 50-65 közötti rák, szív eredetű halál)

2023. máj. 30. 07:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!