Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most, hogy ilyen drága lett...

Most, hogy ilyen drága lett minden, hogyan vesztek meg nagyobb dolgot, amit már esetleg évek óta tervezgettek?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, autó, lakás, ilyesmi. Mostanában egy használt kocsi annyi, mint régebben egy új autó volt. Az ingatlan árak még durvábbak. A megélhetés is minimum a duplája lett, tehát még gyűjtögetni is marha nehéz, vagy épp lehetetlen.

Ki hogy viseli, illetve hogy oldja meg?



2023. jún. 3. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én 24 évesen, teljesen őszintén megmondom, hogy hiába keresek átlag felett, abszolút nem tervezek előre házvásárlás fronton pl.


Nagy társadalmi nyomás ide vagy oda, nekem semmi kedvem nélkülözni évtizedekig, hogy aztán 50 évesen az enyém legyen valami, amit aztán lehet, hogy nem is élvezek màr.



Előbb vagy utóbb szerintem be kell majd látni (habár az még nem most van), ha így folytatódnak a dolgok, hogy igenis érdemesebb lesz a jelenre és a közeli jövőre koncentrálni. Persze ezt nem úgy értem, hogy napról napra éljen mindenki.


Alapvetően “frusztrál, bár ez kicsit erős kifejezés, hogy bemegyek a boltba, és a semmire elmegy az egy napi keresetem harmada… de mivel nem nagyon tudok ellene tenni (persze azon kívül, hogy mèg többet keresek), így elfogadom és egy olyan életet élek, amiben nem nélkülözök, de nem is költekezek eszetlenül.


Igazából minél inkább nehezedik a “jàték”, igyekszem annál okosabban játszani.

2023. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Mi például sokat keresünk.
2023. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyobb lakást szeretnék, arra nincs annyira nagy hatással. Ha mennek fel az árak, akkor a sajátom ára is megy fel. Ha lejjebb mennek, akkor az is követi, de az a kb 10M különbözet, amivel kategóriát tudok váltani, nem akkora pénz azért. Pár év alatt félre lehet tenni.


Autót sosem akartam igazán, de úgy, hogy méregdrága fenntartani, kicsit megkönnyebbültem, hogy lekerült a listámról.

2023. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es, nyilván nem rólatok szól a sztori😃, inkább az ország 70-80%-ról. Sok boldogságot nektek!
2023. jún. 3. 16:20
 5/15 anonim ***** válasza:
#2: Miért nem rólunk?
2023. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mert inkább azokról szól, akik átlagosan keresnek/kerestek idáig. Tudtak tervezgetni belátható időn belül.

Ti, akik sokat kerestek könnyebben vészelitek át a nehezebb időszakokat. Valószínűleg okosabbak és képzettebbek is vagytok az átlagnál, hisszen azért kerestek sokat, ezért a ti véleményetek nem releváns. Hiszen azokat mi, átlag emberek kevéssé tudjuk hasznosítani, se annyi eszünk, se annyi pénzünk.

Ezen okfejtés nyomán gondolnám, hogy a sztori nem rólatok szól.

2023. jún. 3. 17:46
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért nem kerestek inkább Ti is többet?
2023. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Mert nem való mindenki mérnöknek, IT-snak, de még egy “egyszerű” burkolónak se.

Mindenki többet akar keresni, de van aki a saját limitációi miatt nem képes rá.

2023. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: Én ebben nem hiszek. Az életben minden csak elhatározás kérdése.
2023. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Pedig “sajnos” az emberi lét, az emberi test ennél sokkal összetettebb.

2023. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!