Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék értük? (Nagyon...

Mit tehetnék értük? (Nagyon fontos)

Figyelt kérdés

Szóval Instagramon egy reel alatt láttam egy kommentet egy fiútól hogy öngyilkos gondolatai vannak, és örülne ha beszélhetne valakivel. Válaszoltam neki hogy írhat DM-et.


Írt is, de amikor választ adott a kérdésre hogy mi történt hát kétségbe estem kicsit és összetört a szívem. Azt írja Ugandában lakik, és a testvéreivel 4 napja nem ettek. Lecsekkoltam, és hát hitelesnek tűnik a posztjai alapján, illetve küldött egy linket, amin adományozni lehet neki. ( [link] Én kiskorú vagyok, ennél fogva nem tudok neki pénzt küldeni, illetve a kérdést sem elsődlegesen azért írom ki hogy ti adományozzatok neki, habár nem titkolom nagyon hálás lennék.


Elsősorban mit tehetek? Ha írok lapoknak, az RTL-nek stb., számíthatok rá hogy lehozzák? Vagy tudtok ajánlani valami adományozó Facebook csoportot vagy hasonlót? Nagy teher ez így ami a vállamra szakadt, és egy életre bánnám ha nem mozgatnék meg minden követ hogy segítsek neki. A sírás kerülget hogy valaki élete félig-meddig az én kezemben van, és nem tudom mit tehetnék érte...



2023. jún. 4. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

A magyarok sorsát ki fogja ennyire a szívén viselni?

Most komolyan.

Tartsatok érzéketlennek, nekem bármi megfelel, ami a fejekben van rólam, nem mondom, hogy nem igaz ez a sztori, azt sem, hogy az. De azért van baj a toronyban, amíg a magyar éhező hajléktalan előtt egy csomag száraztészta van, a kutyája előtt 10 kiló prémium táp.

Az a nemzet, aki saját magán nem képes segíteni, ne akarjon máson sem. Ezzel nem téged akarlak bántani, nem ismerlek, biztosan nem vagy rossz ember, de nem látod a valóságot.

2023. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért ne haragudj, de a különbség nagy. Itt legalább a legtöbben koldusként minimális pénzhez és ételhez tudnak jutni, itthon én úgy gondolom nem lehetetlen túlélni.


Ezek a gyerekek viszont a semmi közepén vannak, és tényleg csak a Jóisten tudja megsegíteni őket de ahhoz mi is kellenénk. Nem kamu ha hiszed ha nem, annyire érzéketlen barom nem vagyok hogy ilyet kitaláljak, ha privátban dobsz egy Instát szívesen átküldöm a screenshotokat.

2023. jún. 4. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És te amúgy mindenkinek elhiszel mindent? :D Ne légy már ilyen naiv, kérlek.
2023. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Adományozna a franc egy sohasem látott embernek, hát persze.


Nem őrültem meg, már bocs.


És látszik, hogy még gyerek vagy, de kérlek, ne dőlj be mindennek, amit idegenek mondanak, mert bajba sodorhat.

2023. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy népszerű csalás. A pénzedet akarják lehúzni.
2023. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül a gyerekek és idősek a csalások kiemelt célpontjai, mert könnyen befolyásolhatók, jóhiszeműek, nincs elég élettapasztalatuk a mai világ működéséről.

Ha ez nem átverés, akkor sem a te nyakadba szakad a világ gondja amit neked kell megoldani. Az pedig amit az interneten látsz egy random közösségi oldalas kommentből, hatszor meg kell gondolni hogy mennyi valóságtartalma lehet. Te is egy clickbait szövegre kattintottál, ahol elkezdtek puhítani egy sztorival. Ez már gyanús.

2023. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A semmi közepén tényleg nincs semmi. Instagramm sem.
2023. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
kepfeltoltes.hu oldalon ide is fel tudod tenni a szkrínsáttokat.
2023. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, Magyaroszágon diplomások ezrei éheznek, főleg a pedagógusok! És aki vidéki, nehogy azt gondold, pl itt falun pl kimegy koldulni valaki. Nem fog kapni semmit, inkább megalázást. Sőt, onnantól a pedagógus pályafutásának annyi...


A cikkben már elavultak az adatok, de aktuálisak voltak 2022 jan elején, hiszen a 2021-es pedagógus fizetésre reálisan utalt a levélíró. TÖMEGES A PROBLÉMA a pedag fizetéssel, ezek csak konkrét példák.


Netto forint értékek:


2021-es netto havi pedag fizetés: 160 ezer forint

2022-ben: 200 ezer forint netto. (Hoppá! 2022 februárja óta hiperinfláció van, főleg az élelmiszereken, melyek ára sok esetben megduplázódott hónapok alatt!)

2023-ban: 260 ezer ft netto a pedagógus kezdőbér.


DIPLOMÁS munkakör!! Óvodákban is kötelezően!


Vedd figyeleme:

kötelező hétvégi továbbképzések vannak, munkanapokon meg átlag 9 óra munkával (a rendelkezésre állási idő átlag 7 óra, plusz otthoni és egyéb adminisztrációs munkákkal jön ki).

Sok pedagógus másodállásra is kényszerül, a hétvégi kötelező továbbképzés mellett (továbbképzés nincs minden héten egyébként, de azért akad).



MAI ÚJSÁGCIKK:


[link]


"

...


2022 januárjában nyílt levélben fordult Orbán Viktorhoz egy pályakezdő tanár, aki úgy érezte, nincs más választása, 160 ezer forintból ugyanis képtelen megélni. Mint írta:


Szinte kizárólag üres tésztán/rizsen élek, mert másra nem futja, akárhogy spórolok. Előfordult már, hogy a tanári vécéből hoztam el egy vécépapírt, mert nem volt pénzem otthonra venni. Az egyetlen csizmám úgy néz ki, mint egy hajléktalané, de nincs pénzem újra. Volt már olyan, hogy csak azért mentem el egy kiállításmegnyitóra, hogy ott jóllakhassak végre pogácsával


– fogalmazott, hozzátéve, hogy egyszer összeírta, hány órát dolgozott a héten, és 57 jött ki. Visszaosztva ez nettó 701 Ft-os órabért jelent.


Egy szintén még a pályája elején járó pedagógus a legutóbbi oktatásügyi tüntetésen is hasonló helyzetet vázolt fel. Tóth Bence biológia–kémia szakos gimnáziumi tanár beszédében elmondta:


„5 éve dolgozom pedagógusként, ráadásul egy kihalófélben lévő faj egyik utolsó példánya vagyok: fiatal, kémia szakos, férfi” – sorolta, majd ismertette a saját helyzetét: egy ismerőse albérletében lakik, aki volt olyan rendes, hogy engedett egy keveset a feléből.


Simán ki lehet fizetni egy albérletet, a kérdés csak az, hogy szoktál-e enni, veszel-e fel ruhát, kimész-e otthonról a munkán kívül


– mondta. Megjegyezte: de legalább egy kezdő pedagógus nettó órabéréből már 20 deka vajat is lehet venni. „Hogy legyek így tanár szeptembertől?” – tette fel a kérdést.


Villanyszerelés, sírásás mint másodállás


..."

2023. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Uganda sokkal gazdagabb ország mint magyarország. Balek
2023. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!