Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most bukkantam rá a ValóVilág1...

Most bukkantam rá a ValóVilág11 főnyeremény összegére. A 36 milliós főnyereményt (nyeremény adó után kb. 30) úgy hirdették hogy milliomos lesz a győztes, megváltozik az élete, mindent megtehet stb... Ti hogy vagytok ennyi pénzzel, mire lenne elég?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg, itt most hagyjuk a való világ - ot mint műsor, engem ez a kijelentés érdekel ami a reklámban volt meg a ti véleményetek röviden.


Szóval ha az ölébe hullik valakinek 30 millió forint az a mai világba mire elég? Attól már egy gondtalan életed van?


Mert ha azt nézem pár év alatt el is lehet verni, ha meg valaki tudatos, akkor vagy vesz egy lakást, vagy befekteti. De ettől max a lakhatás oldódott meg, nem kell már 100+ ezer forintot albérletre költeni, de a többi mindent ugyan úgy meg kell venni...


Ha meg mondjuk jóvilági életet kezd el élni valaki, és mondjuk havi 500 ezer vagy max 1 milliót eltapsol, akkor 4-5-6 év és elfogy a pénz...


Szóval ezt a 30 milliót én pont még egy "veszélyes" összegnek találom ha egy fiatal megnyeri. Ha ésszel használja tök nagy segítség az életben, viszont könnyen vissza is tud ütni, ha pár év alatt elveri akkor meg depresszióba süllyedhet utána, hogy vissza kell térni a "szürke" hétköznapokba.


2023. jún. 5. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom manapság milyen épeszű környéken lehet 30 milcsiből egy értelmes lakást venni. Még azt ki kell pótolni bőven.
2023. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Házfelújításra lehet hogy elég lenne.
2023. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Abbol legalabbesz egy hasznalt bmw-s kocsija
2023. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ébredés és egy kis boot-olás után ha felállsz az ágyadról, nyújtózkodsz mellette egy kicsit és elindulsz utána határozottan valamerre a világban, magadtól rájössz, hogy 36 millió forint a mai Magyarországon aprópénz.

Két hétig játszhatod belőle valamilyen szinten az eszedet, aztán rád köszön a valóság.

2023. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most örököltem ennyit, egyelőre hozzá sem nyúlok, mert jól keresek, házam már van, hatalmas dolgokra meg nem eleg, semmit se kezdek vele egyelőre, nem hatalmas összeg.
2023. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Hála O1G-nek ez a 30 milla minden évben a negyedével kevesebbre elég! Érdekes hogy az USÁban minden évben 999 dollár a legújabb iPhone...

Ha nem lett volna semmilyen kormányzati intézkedés 2010 óta, csak annyival mentek volna fel az árak hogy ma elég lenne ennyi pénz egy újépítésű pesti lakásra. Ma ez inkább 100+ millió.

2023. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt inkább az életcél a kérdés.

Ha valaki hivalkodó életet kíván élni, csak idő kérdése, hogy mikor megy csődbe.

De ha tudod magadról, hogy van egy értelmes, átgondolt, nemes célod, akkor már tudatosabban állsz hozzá a pénz kérdéséhez és nem lenne gond és nem sok kérdés lenne, ha egyszer egy ekkora összeg lenne a tiéd.

A szürke hétköznapokat pedig a pénzzel lehet fehéríteni. Azért 30 millió nem is kevés... És igen... mihez nem kevés. Lakáshoz, házhoz kevés, hacsak nem vidéken vásárolsz ÉS Szereted a vidéket.


Minden pénzmennyiség tud veszélyes lenni.

Dohányzol? Mennyit költesz dohányzásra? Nemes dolog a dohányzás? Mit ad neked? És mennyit fogsz majd költeni orvosokra? Ha nem dohányzol, akkor csak gondold át. Évekkel korábban azt hallottam, hogy a magyarok 45-55%-a dohányzik. Nem tudom, hogy mérvadó-e ez a szám, de közel lehet a valósághoz. És ugye akik dohányoznak, a többségük nem keres sok pénzt.

Mennyit költenek az emberek hivalkodó, márkás (teljesen felesleges) öltözetre, telefonokra stb.?


A pénzből lehet képezni is magad, ami idővel meg fog térülni. Képezni = tanulni, többletinformációt szerezni.

Lehet munka mellett és lehet úgy is, hogy abba hagyod a munkát és abból a 30 millióból élsz addig, amíg igen intenzíven tanulsz. De ehhez kellenek kontroll emberek vagy motiváló emberek. Mert az ember elkényelmesedhet, ha 1 maga elkezd valamit tanulni magától. Tehát a tanulásnak is kell egy keret. A képzések, tanfolyamok adnak keretet és kontrollt a tanulásnak (és az embernek is) - persze csak, ha komolyan veszi az ember. Ha pedig képzettebb lettél, akkor több fizetésesed is lehet, így tehát a képzés / önképzés és az elhelyezkedés végeztével az a 30 millió duplán fehéríti a további hétköznapjaidat.

Meg aztán ott van az a lehetőség is, hogy fel lehet tornázni magadat olyan szintre, hogy külföldi munkákat vállalj, ami jobban fizet. De ugye milyen munkát...mert mindenkinek más az érdeklődési köre. Van, amit lehet online végezni, van amihez költözni kell. De az embernek vannak érzései, kapcsolatai stb., ami erősen tarthatja a saját országában.


Zöld lámpa, zöld lámpa, zöld lámpa, piros lámpa. "Már megint piros van!" ??? ??? Alább is lehet adni a nem átgondolt célokból és a valóságot pedig lehet értelmesen mérlegelni.

Sokat segít az elfogadás.

Nem azt tartom sikeresnek, akinek sok pénze van, hanem azt, aki nyugodtan (nem nyugdíjas tempóban!) éli életét. Ez pedig szemlélet kérdése.


30 millió...földön fetrengenék, fülig érne a szájam és a nevetőgörcs csiklandozná a hasamat. Füvet legelnék, örömömben úgy viselkednék, mint a mezőn egy állat. Amikor pedig már valamelyest tudnék gondolkozni és nem az öröm határozná meg a gondolataimat, olyan sebesen tevékenykednék, hogy azt gondolom, hogy embert nem láttál úgy ténykedni! Szökdécselnék, kurjongatnék, ugrándoznék, dalolnék, táncolnék JÓÓÓÓÓ HANGOSAN (erőm teljéből, jó dörmögös hangon) köszönnék a szomszédnak, mintha fél kilóméterre lenne. A fejem csak bizseregne az extrém vérbőségtől. Bezsongott állapotomban úgy érezném, mintha zenélne a fejem. Mintha nem embert látnál, hanem egy adrenalinnal feltöltött nem evilági valakit, aki már-már fizikán felüli dolgokat csinál. Éjszakám pedig nem tudom, hogy mennyi lenne. Lehet, hogy napokig nem aludnék, hanem a testemet a boldogság hormonok igen ébren tartanák. Ha pedig mégis alvás fázisba kerülnék, akkor mikor felkelek kippppattannék az ágyból, mint egy összenyomott rugó mikor elengedik. Ez és ennél még több lenne a reakcióm egy ilyen összeg hirtelen hozzám jutásakor.

2023. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!