Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megnyernéd a lottót mennyir...

Ha megnyernéd a lottót mennyire maradnál "józan" a sok pénztől?

Figyelt kérdés

2018. jan. 18. 09:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Józan maradnék, mert már előre kidolgozott tervem van erre az esetre, bármennyire is esélytelennek tűnik. Pl. én fél évig hozzá sem nyúlnék a pénzhez, hogy átgondoltan tudjak cselekedni.
2018. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Tuttira leszoknék a piáról meg a cigiről. A franc akarna megdögleni olyan gazdagon!

És igaza van az előttem szólónak. Először gondolkodni kell! Nem szabad a pénzhez nyúlni addig!

2018. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy szokatlanul jó kérdés ezen az oldalon!

Szerintem a legtöbb ember túlbecsüli ezt a képességét a pénzzel kapcsolatban. Könnyű mondani, hogy én józan maradnék, nem költenék felesleges dolgokra. Persze, amíg nincs pénzem, addig nem. De ahogy lesz pénzed, átértékeled a dolgokat. Hirtelen nem tűnik pazarlásnak egy jobb autó, nagyobb ház, és olyan luxus dolgok, amik addig az álmaidban létezhettek. De ha már megengedheted magadnak, akkor nem is luxus, igaz? Egy szép ház, jó helyen, úszómedencével, pezsgőfürdővel, szaunával biztosan kellene. Meg két jó autó. Minimum. Esetleg egy nyaraló a Balatonnál, de olyan helyen, hogy csak a telek érjen annyit, mint máshol egy szép ház. Vennék pár jó helyen lévő lakást, amiket kiadnék albérletbe.

Mondjuk felmerül a kérdés, hogy mennyire nagy a nyeremény, mert lehet, hogy el is költöttem már fejben.

Szóval nehéz lenne józannak maradni ahhoz az állapothoz képest, amikor nem volt pénz.

Viszont én mondjuk hamar elkezdenék olyasmin gondolkodni, hogy a balatoni nyaralót szállásnak megcsinálni, és beszállni a turizmusba, kiadni a szobákat, de úgy, hogy télen is jó hely legyen. Kedvem lenne ezt gasztronómiával is összekötni, és egy nem túl nagy, de jó és hangulatos éttermet létrehozni, saját borospincével.

Ahogy meglenne a jó ház meg az az életszínvonal, amivel elégedett lennék, biztosan elkezdenék vállalkozásokban gondolkodni.

Arra viszont figyelnék, hogy legyen elkülönítve egy 50 millió vésztartaléknak, ha minden összedől, az legalább megmaradjon.

2018. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Józan maradnék. De először vennék magamnak egy új autót aztán a többit befektetném szépen.
2018. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is van tervem, bár még lottószelvényt sem szoktam venni ;) álmodozni jó. Én külföldön élek, itt a legnagyobb lottónyereményeket úgy fizetik ki, hogy elosztják 25 évre, és a nyertes az arra az évre eső összeget kapja meg minden évben, így nem szakad egyszerre annyi pénz a nyakába. Egy biztos, ha nyernék, felmondanék a mostani munkahelyemen.
2018. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%

Nem is tudom...

Attól függ.

De az biztos, hogy autót többet nem vezetnék, megvenném a legdrágább luxusautót, v12-es motorral, személyi sofőrrel furikáztatnám magam mindenhová.

Gondolnék egyet leruccannék Ibizára bulizni a saját luxus repülőgépemmel. A reptérről pedig limuzinnal vitetném magam a klubbig, sok hölgy társaságában. Természetesen nem a pénzem miatt lennének velem...

Nagyjából én így élnék, de csinálnék befektetéseket is, megvennék itt nálunk az egész tömb társasházat, és egyedül lennék itt.

2018. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%

Annyit fűznék még hozzá, hogy az elég nagy örömöt tud okozni, ha mondjuk melletted áll a lámpánál egy sikeres ember, pl. politikus, aztán lehúzod hátul az ablakot a Rolce Royce-ban, és flegmán átnézel, és átkiabálsz, hogy az órám többet ér, mint az autód.

Tegyük fel ezt egy Viktor nevezetű embernek mondanád, aki csak egy A8-as Audiban ül, és olcsóbb karórát visel.

2018. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ne keverjünk politikai elemeket a kérdésbe ha kérhetem.
2018. jan. 18. 10:19
 9/21 anonim ***** válasza:

Kérdés mennyi az annyi. 3-5 Milliárd már rengeteg pénz.


Én kezdetnek félretennék 500 milliót tartaléknak, amihez nem nyúlnék, az csak lenne. Mellette vennék egy új építésű házat, autót, 1-2 dolgot ami kell, ezek 100 millióból megvannak. Családomnak (anyám, öcsém) adnék 100-100 milliót, azzal a hátralevő életüket meg tudják alapozni.


És akkor még mindig maradna 2-4 Milliárd forintom, amivel azt csinálok amit akarok. Egy részét befektetném, egy részét elverném utazásokra, világlátásra.

2018. jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen felindulásból elköltenék pár milliót, hogy lenyugodjak, aztán építenék egy szép házat a várostól kicsit messzebb, a pénzt meg beraknám a bankba és éldegélnék.
2018. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!