Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan unom már ezt? (többi...

Jogosan unom már ezt? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Anglisztika szakos vagyok, ha valakink megmondom, mit tanulok, első kérdés, tanár akarok-e lenni. Nem győzöm hangsúlyozni nekik, hogy őket tanárszakon oktatják. Jogosan várok el másoktól alapfokú tudást vagy legalább a guglizás készségét? Pláne, hogy mindenki tudja, hogy sajnos kevés a fizetésük és társadalmilag sincsenek megbecsülve.

2023. jún. 9. 19:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen jogosan, de mondjuk hasonló érdeklődésű vagyok, úgyhogy valószínűleg a problémáink is hasonlóak 😀 Én nyelvészetet akarok tanulni, és eddig nem volt olyan ember, aki erre ne kérdezett volna vissza, hogy "és melyik nyelvre gondoltál" 😐 Szerintem amúgy azzal nincs baj, hogy az emberek a saját területükön kívül eső szakmákról nem tudnak sokat, azzal viszont igen, hogy mindent a fejükben élő néhány kategória valamelyikébe akarnak bezsúfolni. El kell engedni, még ha fárasztó is.
2023. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%

"mindenki tudja, hogy sajnos kevés a fizetésük és társadalmilag sincsenek megbecsülve."

Ez nem jelenti azt, hogy ne akarhatna valaki tanár lenni. Csak jóval kevesebben vannak és rendszerint a diploma szerzés előtt eldöntik, hogy nem lesznek tanárok.


"Jogosan várok el másoktól alapfokú tudást vagy legalább a guglizás készségét? "

Te sem tudsz rengeteg mindent. Ez a te életed része ezért te tudod ezt. Mások azonban nem foglalkoznak azzal, hogy milyen munka lehetőségeik vannak azoknak akik anglisztikán végeztek.

Azt sem reális elvárás, hogy elmeséled valakinek és akkor ott helyben elkezd rá keresni. Elég vicces elképzelni.


Kénytelen vagy elviselni, vagy azzal kezdeni, hogy nincs köze a tanársághoz.

Én legalábbis rendszerint tisztáztam a tévhiteket előre ilyenkor.

2023. jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyik kedvenc kérdésem volt, hogy anglisztikán teljesen angol nyelven vannak-e az órák? Mit gondolnak az emberek, szuhaéliül? :D
2023. jún. 9. 20:08
 4/27 A kérdező kommentje:
#2, én sem tudok mindent, de naponta ötször már fárasztó.
2023. jún. 9. 20:09
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
Jó lekezelő vagy a tanárokkal, pedig te még alattuk vagy
2023. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#5, miért lennék lekezelő? Ez igaz, hogy alacsonyan vannak fizetve és óriási bajok vannak az oktatásban. Nem ők tehetnek róla, én meg semmiképpen.


(a szociopata, gyermekgyűlölő tanárok más kategória)

2023. jún. 9. 20:14
 7/27 anonim ***** válasza:
29%

"Jogosan unom már ezt?"

Menjél át a jogi karra, ha a jogaid érdekelnek...

2023. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

:D átérzem. Üdv, egy matek szakos.

Persze nekem annyiban könnyebb, hogy megbecsültebb a szakom. Illetve bizonyos kombókkal nagyon keresett is, pl én Data Science területen vagyok.


Sosem szégyelltem a szakomat, inkább ilyen büszke vagyok rá. Illetve sokak számára ez polgárpukkasztó dolog (mivel a matek amolyan közellenség), de ezt is élvezem. Te is legyél büszke arra, hogy azt tanulod, ami érdekel.

2023. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
22%

"Te is legyél büszke arra, hogy azt tanulod, ami érdekel."

Túlságosan is büszke rá, az a baj. Azt hiszi, csak azért, mert ő oda jár, mindenkinek a világon tisztában kell lennie vele, hogy őméltósága ott mit tanul és milyen nyelven és egyáltalán. Mintha ő úgy született volna, hogy mindennel tisztában volt...

2023. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%

"ha valakink megmondom, mit tanulok, első kérdés, tanár akarok-e lenni. Nem győzöm hangsúlyozni nekik, hogy őket tanárszakon oktatják."

Ha olyan nehezedre esik megtenni, hát ne hangsúlyozd és kész.


"Jogosan várok el másoktól alapfokú tudást"

Alapfokú tudás az, ami általános iskolában tananyag. Szerinted hányadikban oktatják, hogy milyen a szerkezete a magyar felsőoktatási rendszernek?


"ha valakink megmondom, mit tanulok, első kérdés, ... Jogosan várok el másoktól ... a guglizás készségét?"

Ha valakinek mondasz valakit, és erre ő nem kapja elő a telóját, hogy a guglihoz forduljon, megköszönheted neki, hogy megtisztel a figyelmével és a bizalmával!

2023. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!