Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én vagyok a stréber vagy más...

Én vagyok a stréber vagy más is így van ezzel?

Figyelt kérdés
Kb már 3 hete nem mozdultam ki sehova, mert diplomavédésre és Mesteres felvételire készülök (laza 30 tétel). Úgy érzem elszalad felettem az élet, mert utolsó félévemben tanuláson kívül kb semmit sem csináltam. Elég magasak szoktak lenni a pontszámok mesterre ezért oda kell tennem magam, hogy bejussak. Nagyok a céljaim ilyen téren de körülöttem mindenki másnak kapcsolata van már ennyi idősen, vagy éppen kirakja közösségi médiára, hogy itt és ott járt a barátaival. Én ehhez képest alig élek közösségi életet és egyetem miatt hosszú ideje kapcsolatom sem volt

2023. jún. 10. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én 5 éve vagyok így csak munka miatt.
2023. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Heló, nem értek hozzá, de szerintem ez szaktól is függhet , meg egyéni képességektől, hogy kinek mennyire mint egy kis "szivacs" szívja magába az információt;és már órán megmarad csomó minden, és már alig kell tanulnia otthon; vagy lehet pl, hogy a tanulási módszered nem annyira hatékony. de tehát pl tényleg lehet, hogy egy adott szak pl mindenkinek a számára nehéz. amúgy tök jó, hogy maximalista vagy, és szeretnéd magad fullosra fejleszteni a szakmádban, a hivatásodban,és tök jó, hogy az ötöst célzod meg; és annyit tanulsz; amennyi érzésed szeerint számodra ez szükséges. ahhoz, hogy jó osztályzatot kapjál/ jó legyél benne.


meg pl egy hivatástudat is menő lehet énszerintem, meg pl a szorgalom,és hogy tényleg igyekszel maximálisan teljesíteni.

2023. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

* hogy "szivacsos az agya" így szoktam mondani, tehát mint egy kis szivacs, mindent magába szív órán; és otthon már jóformán nem is kell tanulnia . Mert lehetnek olyanok is.

Vagy pl akár valaki pl lehet úgy van vele, neki elég a hármas, vagy ötösre "gyúr", de amikor már elfárad; tart egy nagyobb pihenőt;és nem nyüstöli tovább magát, stb.

2023. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Megértelek. Bár nekem van kapcsolatom, és kolis vagyok, így a szociális életem úgy-ahogy rendben van. De az elmúlt néhány héten egyszer mozdultam ki, a szülinapomat megünnepelni. Aztán még aznap visszaültem zv-re tanulni. Plusz nagyon keveset dolgoztam a hónapban, a szakdoga, vizsgaidőszak, záróvizsga felkészülés miatt.


A vizsgákkal nincs már akkora gondom, az utolsó vizsgám előtti este moziban és borkóstolón is voltam. De az csak egy vizsga, meg lehet ismételni. A záróvizsga viszont egyszer van, ráadásul beosztás alapján. Nem bukhatok meg, mert már kivettem az albit ott, ahova mesterre megyek (nem Magyarország, már felvettek, csak be kell mutatnom a diplomám nyár végéig), plusz eköré rengeteg dolgot terveztem, utazást, ösztöndíjat, munkát, párom is jön stb. Jó tanuló vagyok, de ez az a vizsga, ahol nem kockáztathatok. Ergo 3-4 hete tanulok. Most már egyszer végigvettem mindent, tudtam pihenni egy kicsit (leginkább aludtam) aztán majd jön az ismétlés.


A félév amúgy nekem jó volt

2023. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan munkám van, hogy kb sose vagyok otthon. Van 3 kutyám, de annyit látom őket, hogy nem sokat. Nyilván kapcsolatra végképp nincs időm, gyereket meg mire csinálnék? Hogy azt se lássam csak havonta egyszer?

Mindenki más körülöttem már rég elkelt, feleseg, férj, gyerekek, nekem meg munka és iskola és ennyi az élet.

2023. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk záróvizsga/ utolsó félév mindig ilyen. Nekem se volt túl sok időm úgy hogy szakdolgozatot kellett írnom, konzultálnom stb + volt kb 20 kreditnyi órám és ZV re kellett készülnöm.


Mondjuk többi félévben mindig mentem heti 1-2x barátokkal társasozni, vagy kocsmázni vagy valamilyen programot csinálni.

Az meg hogy kinek van épp kapcsolata sohasem érdekelt, ha akarsz kapcsolatot akkor neked kell azt mondanod hogy akarok rá időt szakítani, de csak azért mert másnak van, nem jelenti azt hogy neked is kell, hogy legyen.

2023. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nyomom az 5.hete és előtte minden évben kétszer.( 6/7 héten át) 5 éve .

Tarts ki! Végezni fogsz!

Egy orvosis

2023. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kitartás és sok sikert mindenhez! Már a véghajrában vagy, meglátod minden rendben lesz és a kemény munkád is meg fog térülni.

Nekem egy év múlva lesz esedékes ez a procedúra, viszont a mostani félévben rendesen meghajtottak minket, szóval valamelyest át tudom érezni a dolgot. Bár én most elég szépen túl is vállaltam magam az elmúlt hónapokban.

2023. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok levelezős hallgató élete hasonló. Nem vagy egyedül.
2023. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!