Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Stréber dolog, hogy könyveket...

Stréber dolog, hogy könyveket rendeltem és tanulni akarok?

Figyelt kérdés

Gimnázium után vagy az orvostudomány felé, vagy természettudományos irányba szeretnék továbbtanulni.

Ugyan még viszonylag messze van még az érettségire nekem, de már most rá szeretnék feküdni a készülésre, ezért biológia és kémia könyveket rendeltem (nem is olcsón, 20 ezerért...) és azt tervezem, hogy tanulok.

Viszont van egy kis ellenérzésem, hogy "stréber" leszek ettől...


Szerintetek én már az vagyok?

Mikor stréber az ember?



2022. febr. 25. 20:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt méh fontos hozzátennem, hogy nem biológia-kémia tagozatos vagyok, így nem emelten tanulom a bioszt és a kémiát
2022. febr. 25. 20:01
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem remek, hogy már most kezdesz készülni, hogy szeretsz tanulni és érdekelnek ezek a dolgok. Ne foglalkozz vele, hogy más mit gondol, ha neked örömet okoz. Majd sírnak a többiek, mikor gyárban dolgoznak napi 12 órát, belőled meg orvos lesz.
2022. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 grafno ***** válasza:
84%
Igen. De mint tudjuk az életben a kitartás meghozza a gyümölcsét legyen akár tanulásról akár sportról szó.
2022. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem baj, ha felkészülsz, sőt, jó, ha már előre olvasol, így láthatod, hogy tényleg akarod-e és valamennyi tudást magadra szedsz, így az egyetemen lehet ilyen de ja vu érzésed is.

Én nem nevezném strébernek, aki olvas, de, ha más annak tekint (és ezt a pejoratív, lenéző módon mondja, téged ezzel sértegetve), akkor az épp annyit is ér, hogy ne foglalkozz vele.

2022. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Kit érdekel ki mit szól. Szánalmas és undorító, hogy sokak szerint szégyen önszántunkból tanulni, olvasni. Nem hiába tart ott az ország, ahol.
2022. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem inkább légy büszke magadra, hogy ilyen elszánt vagy. Remélem, eléred annak idején a célod/
2022. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy stréberség, tök jó dolog, hogy tudod mit akarsz és már most teszel érte. Ne tanulásként fogd fel, csak úgy, hogy téged érdeklő témában olvasol és tájékozódsz. Úgy talán neked se lesz ellenérzésed. A stréber amúgy azt jelenti, hogy az iskolában a jegyeivel akar kitűnni, ebből áll kb. az élete és általában a tanároknál akar bevágódni. Nálad meg ilyenről szó sincs, csak haszonsan töltöd a szabadidődet.
2022. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!:)

Amúgy általános iskolában volt egy ilyen időszak, amikor osztálytársak piszkálták egymást a "stréberséggel", szerintme ez innen is maradhatott meg, hogy tanulni stréberség, gáz.

De igyekszem magamban ezt a gátlást leküzdeni.:)

2022. febr. 25. 20:38
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi, nem az, szuper vagy.
2022. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Minden ambiciozus ember elete vegeig kepzi magat,tanul!!
2022. febr. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!