Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy tipikus "stréber" hogyan...

Egy tipikus "stréber" hogyan érvényesül az életben és hol talál barátot (párt)?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz beilleszkednem. Részben sok negatív tulajdonságom miatt, részben furaságom miatt (sok dolgot másképp látok, mint az emberek általában, szembemegyek velük).

Részben pedig amiatt, mert kötelességtudó, fair-play játszó, küzdő ember vagyok, aki sokat tanul, érdeklődő, nem bulizó és kevésszer ivó. Diákként-hallgatóként tipikusan az az ember, akit a fél csoport mindig lenéz, és akihez már csak azért sem közelednek, mert nem tudják, hogy kell.

Nem vagyok szent, nem is állítom! Ha az lennék, akkor a stréberségem, nem-bulizósságom ellenére is szeretnének, mert akkor lenne bennem pár lenyűgöző jó tulajdonság.


A legtöbb fiatallal egyszerűen nem találom a közös hangot. Egyszerűen nincs közös téma, közös viccelődés, semmi...


Szeretnék végre bepasizni!

Emellett szeretnék valahogy érvényesülni az életben, társasági téren (is).


Nem olyan válaszokat várok, miszerint:

-Illeszkedj be, változz meg! Legyél más, mint most.

De azt se, hogy

-Fogadd el magad így, ahogy vagy.

És talán még önigazolást se.


Leginkább az érdekel, hol, milyen tevékenységeknél találok ilyen embereket, hova járjak el esetleg.

Emellett ha van olyan, aki hasonló cipőben jár, nagyon megköszönném, ha leírna egy-két, még nem túl személyes tapasztalatot!


2014. márc. 6. 16:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ha találsz magadnak egy hobbit, kurzust, ahová eljárhatsz, szerintem nyert ügyed van. Közös érdeklődési kör, pipa. Ez már jó kiindulópont. Vagy járj koncertekre. Nekem az is bejött.
2014. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Érdekel a fotózás, de az egyéni.

Szeretek úszni, az is egyéni.

Van pár másik érdeklődési köröm, azok is egyéniek.


Kézműveskör (nem rosszra gondolni!) pedig tudtommal nincs.

2014. márc. 6. 16:21
 3/31 anonim ***** válasza:
Küzdősport, önvédelmi szakkör, felolvasó a könyvtárban, stb?
2014. márc. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Szerintem fotóklubok pl. lehetnek. De ha ott nincs, ahol laksz, az interneten találhatsz hasonló érdeklődésű embereket. Én is ezt ajánlanám, nekem bejött.
2014. márc. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Szerintem a zenén keresztül nagyon könnyen lehet ismerősöket szerezni. Biztos van még sok más ember, aki ugyanazt a stílust kedveli, mint te. Ha fenn vagy facebookon, keress rá ilyen csoportokra, ott általában mindig van valami téma, amihez hozzá lehet szólni.

Ugyanez igaz abban az esetben is, ha van egy kedvenc könyved vagy téma, amiről szívesen olvasol. Vedd igénybe az internet lehetőségeit, hiszen azért van. :)

2014. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

bepasizni bárhol lehet. mivel lány vagy, baromi könnyű dolgod van, egyszerűen társaságba kell járnod, és kezdeményezni fognak, ha nem vagy rusnya. ha nem jársz sehová és mellé igénytelen is vagy, az már más helyzet. úgy magadra maradsz.

úgy sejtem fiatal is vagy, tehát 1.2 éven belül biztos felszed valaki ha nem otthon ülsz és a falat nézed.

ha otthon ülsz és a monitorod nézed, akkor emg regisztrálj közösségi oldlakra, vagy akár itt is ismerkedhetsz, dunát lehet rekeszteni a magányos fiúkkal.

2014. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem otthon ülni.


A zene úgy nem érdekel. Háttérben megy, hallgatom, van azért, aminek a szövegét is tudom, meg van, ami jelent is valamit. Tehát nem zárkózom el - de teljesen senki ugyebár. Viszont nem érdekel annyira, hogy a zene kapcsán keressek embereket.


Tudományos, műszaki dolgok érdekelnek, a kézművesség (kötés, rajzolás - a mai világban muszáj magyarázni :D ), a fotózás, az egészséges életmód.


Igyekszem nem otthon ülni, de... ahova elmegyek, vagy nem a korosztályom van, vagy a korosztályom ugyan, de laza haveri kötődéssel. Pasi pedig vagy nincs, vagy nem jövünk be egymásnak (most ez nem feltétlen válogatósság, de az élet rendje hogy nem mindenki mindenkinek).

2014. márc. 6. 18:07
 8/31 anonim ***** válasza:
rosszul nyitsz az emberekhez,vagy túlságosan taszító megnyilvánulásaid lehetnek.Ez a bepasizás,meg olyan gyerekes megfogalmazás,ne is haragudj.Talán nem jól fogalmaztál e téren.Keress magadhoz hasonló emberkéket,és ne olyanokkal keresd a közös hangot,akik kiutasítanak,kezdetnek jó ha legalább 1 emberrel megérted magad úgy igazán,akivel nem felületes beszélgetésekbe megy át a dolog,pár keresésnek megint más módja van.Kizárólag rajtad áll a dolog,mennyire fogadod el a másikat,és ne a kifogásokat halmozd fel.
2014. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Ha jól nyit egy stréber, akkor se fog "bejönni" sokaknak, ha sokat tanul, nem bulizó, érdeklődik a tudományok iránt, nem puskázik annyit. Főleg, hogy nekem sok a rossz tulajdonságom, ezt beismerem.


Amit látnak rajtam, az a görcsösség, ami abból fakad, hogy nagyon-nagyon-nagyon sok bunkóságot, elutasítást, kitaszítást, el-nem-fogadást, megváltoztatni akarást éltem már át. Ezért nehéz bíznom valakiben, hogy el fog fogadni, nem akar megváltoztatni, és nem fog állandóan kritizálni.

Emellett rossz a tartásom.

És sokszor önbizalomhiányom van. Már nem mindig, van, amikor nagyon laza tudok lenni.

Illetve nem adok annyira a kinézetemre, a divattal meg végképp nem foglalkozom. Igyekszem egy alap mércét megütni, de közel se adok annyit magamra, mint egy átlag nő.



"Keress magadhoz hasonló emberkéket,és ne olyanokkal keresd a közös hangot,akik kiutasítanak,kezdetnek jó ha legalább 1 emberrel megérted magad"

Abszolút nem akarok bunkó lenni, de semmi újat nem mondtál...

Szerinted nem az a célom, hogy hozzám hasonlóakat keressek?

Úgy mégis...


És ha a bepasizás gyerekes megfogalmazás, akkor mi van????

Ne haragudj, de ezt abszolút kötözködésnek érzem!!!

Főleg, hogy én is hallom minden korosztálytól ezt a kifejezést.

És akkor??



Szóval:

HOVA menjek, ahol hasonló emberek vannak??? Fotósklub? Van olyan?? Hol?

Kézműveskör van?

Valami testmozgással kapcsolatos dolog? De ott nincs középút... Ott izompacsirtákkal találkoznék. Nem kinézetileg gond, hanem nem tudnék velük együtt mozogni.

HOVA menjek?

Mind barátokat szerezni, mind bepasizni.

2014. márc. 6. 19:24
 10/31 A kérdező kommentje:

Ja, és csak olyan emberrel vagyok hajlandó haverkodni, aki az alap személyiségemet elfogadja. Hogy annyira adok magamra, amennyire, annyit tanulok, amennyit, az érdekel, ami. Akin látom, hogy elfogad, abban bízom, azzal szemben nem vagyok se görcsös, se nyuszi.


És nem vagyok hajlandó arra, hogy elfogadjak valakit, mialatt ő engem nem. Ennek kölcsönösnek kell lennie!

2014. márc. 6. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!