Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legtöbb ember miért fogadja...

A legtöbb ember miért fogadja el ezt a kiszámítható, de nagyrészt boldogtalan életet, ezt az unalmas körforgást?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag már semmi nincs, ami "kiemelné" az embert az anyagi világból, a racionális valóságából. Évszázadokkal ezelőtt a vallás állt az egyén és a közösség felett, aztán az ideológiák, ezekben őszintén hitt az ember kollektív szinten is, és tömegek haltak meg valamiféle "magasabb cél" érdekében. A mai kor az első, amikor az ember nem felemelte, hanem lealjasította magát, és a modern ember élete javarészt nem áll másból, mint anyagi dolgok, tárgyak hajszolásából. Mint egy rossz disztópia.


Számomra érthetetlen, hogy ezt a rossz kompromisszumot a legtöbb ember miért képes egy pillanat alatt kérdés nélkül elfogadni. A másik oldalon persze már felbukkannak a problémák, de ezek csak okozatok: lassan az emberek többsége küzd valamilyen tartós, komoly mentális betegséggel, közhely, hogy a fiatalok reménytelenül kilátástalannak érzik magukat, mert vagy esélytelennek látják az érvényesülést, vagy alapvetően értelmetlennek ezt az egész fogaskerekezést, ami még csak boldoggá sem tesz. A társadalmi különbségek soha nem látott ütemben nőnek, és lassan a középosztályból is csak a felső 1-2% kiszolgáló nyomorgója lesz.


Tehát egyik oldalon az ember túlértékeli, és túlfélti a relatíve kényelmes életét, de éppen az életmódja, és kollektív célok hiánya miatt elveszik az éle, a tétje a létezésnek, és jön a nihilizmus, aztán a kompenzálás fogyasztással, hedonizálással.


Miért érjük be a kiszámítható rosszal, a permanens dekadenciával, a jövőkép nélküliséggel, ha tudjuk, hogy lehetne sokkal jobb is?



2023. jún. 12. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Mert nem tudnának élni se. Nem tudnának mit kezdeni az idejukkel se ha nem lenne a malom.
2023. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Mi az alternatíva?
2023. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem érem be a kiszámítható rosszal, ezért kerestem jobb munkahelyet, indítottam vállalkozást, stb. Van ismerősöm, aki még mindig az első munkahelyemen rohad 15+ éve.
2023. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
A magad nevében beszélj. Nem mindenkinek ilyen az élete m
2023. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Cameroon ***** válasza:
79%
Mert nincs megfelelő alternatíva és egyébként mindenhol szar
2023. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Igyál egy kis alkoholt.
2023. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondolkodtaam hasonlón én is, de más megoldás nem nagyon van. A munka kell, mert e nélkül unalmában halna meg az ember. Persze, nem mindegy, hogy milyen a munkakör, de lényegében minden munka/munkakör bedarálja az embert. Másrészzt választhat, hogy vagy egyedül él, vagy társsal, de a lényeg ugyanaz mindkét esetben, és a végeredmény is: mindenki ugyanoda jut a végén.
2023. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Olvasgass utána a tanult tehetetlenségnek.


A szüleink agya ki lett mosva évtizedek alatt, hogy ők "kis emberek", "nekik nem jár ez meg nem járt az" ebben a szemléletmódban nevelték a gyerekeiket, gyerekek ezrei viszik tovább ezt a "nincs lehetőségem" marhaságot.. pedig csak a szemüket kellene kinyitni.

2023. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most akkor kinek rossz az élete? A szegényeknek, vagy a gazdagoknak?

Mert a háború helyett szerintem mindenkinek jobb a gazdagok kiszolgálása

Vagy már gazdagnak is rossz lenni?

2023. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#2 Nem tudom, ez lenne a nagy feladat, de ez egyéni és kollektív szinten is nagy munka lenne, de a közszellem sokkal inkább erősíti az elfogadást és beletörődést, mint a kreativitást és az újragondolást, vagy a forradalmi szellemiséget.


Az biztos, hogy változás nélkül ez már jobb nem lesz, én legalábbis nem tudok olyanról, hogy kapitalista utópia.

2023. jún. 12. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!