Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől függ, kinek segítenek?

Mitől függ, kinek segítenek?

Figyelt kérdés

Ritkán járok Bpen, most a Nyugati pályaudvarnál vártam egy bő órát, közben nézegettem az embereket.

Ami szemét szúrt: A csarnok és a McDonalds között egy vak fiú lufikat árul. Nyilván, ez nem olyan dolog, amit minden háztartásba, minden nap meg kell venni, de mégis. Dolgozik, hogy pénzt keressen. Alig álltak meg páran nála, az egy óra alatt szerintem egy darabot sem adott el, nem volt vevője.

Alig két méterre tőle részeg csöves fetreng a saját mocskában, vizelettócsa közepén, magáról sem tudva szorongat egy piszkos eldobhatós poharat. Amibe sorra hullanak az érmék. Az ember felébred, megnézi a poharát, a zsebébe tömi a pénzt, újra hullanak az érmék. Mellette a vak ember hallja ezt, egyre elkeseredettebben kiabál, kínálja a lufikat. Végül vettem tőle egyet, nem kértem a visszajárót, erre azt mondta, válasszak még egyet.

Nem értem, miért nem neki segítenek, miért a részeg hajléktalant pénzelik az emberek?



2023. jún. 13. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Hu ez jó kérdés :/
2023. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Jól érzed, szellemi okai is vannak. Nem csak látható.
2023. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Kitana. ***** válasza:
83%

Szerintem a vak fiúnak szar választás a lufi, mindenkinek az az első gondolata, hogy neki nem kell lufi, tehát nem ad pénzt a lufiért. A csöves nem kínál semmit, tehát az első gondolatod, hogy na, jó fej leszek, dobok neki valamit, mai jó cselekedet letudva.

A vak fiúnak valami olyan kis bizbaszt kellene árulnia, amit bárki megvesz, mert nem macera, mint pl a héven voltak, akik ilyen kis pici elefánt meg teknősfigurákat árultak 500 ft-ért, olyat én is vettem, mert bedobom a táskába, itthon meg kirakom a polcra. De lehet azzal is többre menne, ha semmit nem árulna, csak kint lenne neki a tábla, hogy ő vak, erre meg arra gyűjt. Ne az legyen az első gondolata az embereknek, hogy nekem nem kell az, amit ő árul.

2023. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Az egyik koldul, a másik árúsít.

Aki árúsít, az ad valamit. Meggondolod, hogy van-e szükséged rá és ha úgy döntesz, hogy nem, nem veszed meg.

Nem azért vásárolsz egy kereskedőnél, hogy a kereskedőt segítsd, hanem azért, mert szükséged van az adott termékre.


Szóval a kettő nem esik egy kategóriába. Én erre tippelek, ez lehet az oka.

2023. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Talán ez is közrejátszik: (Vak ember / A szavak ereje)


https://www.youtube.com/watch?v=vE__8naJaJc

2023. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a nemlátó gyerek jobban szituált; és úgy ítélik meg, a másik embernek pl ha szakadtruhás, nagyobb szüksége van a segítségre; v nemtom.


Vagy pl másik irányba mennek, egyik pont az útjukba esett, másik pont nem


Nem kell nekik lufi, nem akarnak venni semmit


Egyiknek aki előbb volt az útjukba', már adtak; akkor 'megvolt a napi jócselekedet'



nemtom.

2023. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyébként egy vak embernek jár havi 20-30ezer körüli fogyatékossági támogatás, és esetleges korábbi munkahelyen kapott fizetéstől függően akár 194.000 rokkantsági támogatás. Havonta.

Oké, akinek semmi képesítése nincs az valószínűleg a fonóban vagy hol dolgozott nettó 80 körüli pénzért és ez alapján a rokkantsági is ekörül alakul, de na, összesen az még mindig havi 100 rugó. Megélni nem elég, de... na...

2023. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Talán mert mióta világ a világ próbálnak fogyatékosnak tűnő emberek eladni dolgokat, ami valójában ugyanolyan koldulás
2023. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nyugatinal megyunk tobbszor naponta.

Nem lattunk se vak arust se koldust ott mostanaban.


Biztos azert,mert a keszenleti rendorseg ott van a Nyugati palyaudvar fobejaratatatol szembenallva bal oldalt….. mostanaban gyakran jaroroznek igaziltatgatnak a rendorok a mi. gra…sok meg hasonlo kinezetuek miatt is.

2023. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Hát én egyiknek sem adnék, bocsi, bár a vakot sajnálnám, úgyhogy ha muszáj választani, inkább neki, de az alkoholista mocskos büdös csövesnek egy forintot nem adnék, mert nem ételre költi (van ingyen étkezés minden kerületben)
2023. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!