Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok az emberek akik mindenkin...

Azok az emberek akik mindenkinél okosabbak jobban tudnak akár mindenkit pszichológiai analízis alá vetnek miért ilyenek? Főleg hogy az ő életük furább roszabb mint mondjuk az enyém? Van egy ilyen "haverom" de elég furán jön ki.

Figyelt kérdés
2023. jún. 15. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem mondom, hogy mindenkinél okosabb vagyok, de a többségnél igen. Az a szomorú, hogy ezt nem érzem dicsőségnek, inkább a többiek számára szomorú. (Lásd átlag pártfanatikusok vagy gyűlölködők. Nem nehéz náluk okosabbnak lenni.)

Elemző természetű is vagyok. Nincs különösebben oka, gondolom ez a gyerekkornak meg a genetikának köszönhető. Egyszerűen mindent elemeztem, a matekot is szerettem. Ami másnak bonyolult volt, az általában nekem egyszerű. Aztán később a pszichológia is érdekel.

És nem jobb az életem. Sőt, rosszabb. Önmagában az, hogy valaki okos, nem feltétlenül jelent sokat. Nem lesz ettől nagyobb a kapcsolati tőkéje, pénzesebb a szülői háttere vagy törtető sem lesz. Ráadásul, az emberek többsége nem szereti, ha valaki okosabb nála és ezt érzi.

2023. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az engem nem érdekel ha okosabb nálam. Van ilyen.


Csak az zavar ha valaki a saját életét nem tudta rendbe rakni és az enyemmel van elfoglalva.


Főleg hogy kb ugyanott tartunk csak nekem kevesebb sz@r van benne


De úgy érzi az enyémet kell rendbe rakni

2023. jún. 15. 13:39
 3/8 Kólauborkával ***** válasza:
100%
A hobbi tanácsadóknak csak meg kell mondani, hogy ő élje a saját életét, te elégedett vagy a tieddel, nem kell bele okoskodnia, ha barátok vagytok az azért van, mert szeretitek egymás társaságát, nem azért mert életvezetési tanácsokkal akar ellátni.
2023. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Mert egyszerűbb mást szellemileg nem beszámíthatónak diagnosztizálva cancel-elni, mint elfogadni, hogy nem ő a hibás azért, mert nem bírod a pofáját.
2023. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Az energiát úgy vezeti le, hogy másnak próbál kéretlenül tanácsot adni vagy kéretlenül belepofátlankodni az életébe.
2023. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Én is ismerek ilyen embert, de ő jómódú, gazdag és teljesen kiegyensúlyozott az élete.
2023. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Abból próbálnak hamisan önbizalmat meg lelki kielégülést nyerni, hogy "másoknak megpróbálják megmondani a tutit".
2023. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.


Itt nem azzal van a baj hogy valaki okosabb vagy elemző természetű.


Azok akikről a kérdező beszél lekezelőek, nagyképűek és általában hülyeségeket beszélnek.


Ezen az oldalon is van jó pár. Nem tudom már pontosan mi volt a kérdés de egy mindennapi téma volt az öltözködésről. Rendesen mindenkit elküldött szakemberhez a tag csak azért mert nem értettek vele egyet. A szövegkörnyezetől emelt ki részeket és csavarta ki az eredeti mondatot csak hogy neki legyen igaza. Amikor ezt jeleztem annyit reagált hogy "látod nem tudod elfogadni más véleményét,mindig a tiéd kell legyen az utolsó szó, de ha elmész pszichológushoz ezen is tud segíteni".


Az ijesztő az volt hogy értelmesen kommunikált vagyis inkább manipulált és simán el tudom képzelni hogy van aki tényleg komolyan vette amit írt neki.

2023. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!