Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan analizálom az...

Állandóan analizálom az embereket, mi történhetett velem?

Figyelt kérdés

Mindig is agyalós ember voltam.. de ahogy idösödtem ez egyre csak fokozodott nálam, mignem eljutottam arra a szintre, hogy minden embert aki a környezetembe kerül folyamatosan analizálok. Tegyük fel beszélgetünk és én amellett, hogy kommunikálok vele, folyamatosan figyelem a viselkedését, az adott kérdésekre, témákra valo reagálását.. azt is, hogy a kezével hogyan fejezi ki magát.. ezenfelül probálok amögé látni, hogy az adott dolgokra miért reagál ugy ahogy, milyen személyiség is lehet ö valojában.. rengeteg különbözö személyiséggel találkoztam.. de mégis olyan mintha bizonyos sémák léteznének az emberek viselkedésére, sok embert ismerek, igy sokszor találkoztam ugyanolyan mentalitásu emberrel, olyanokkal, akiknek még a beszédstilusa az izlése és a kedvelt dolgai is ugyanazok.. a manipulativ személyiségét kifejezetten imádom megfigyelni.. figyelem, hogy hogyan probálja megnyerni az embert, annak bizalmába férközni és szép lassan a bábjává tenni, emellett figyelem az áldozattá esett ember elvakulását, bábbá válását.


Talán itt ott érthetetlenre sikeredett, mert elég fáradt vagyok már.. a lényeg, hogy ugyérzem magam, mintha pszichologusnak születtem volna..


Utolag megjegyezve, a kianalizált embereket nagyon könnyen tudom irányitani, manipulálni.. habár ez logikus. (Ez utobbit talán azért irtam le, mert boldoggá tesz ez a hatalom, jo érzés kiemelni)



2016. aug. 6. 21:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

Áh, ez nagyon érdekes jelenség, főleg ebben a kategóriában!


Tudnál írni egy rövid összegzést, hogy analizálásod során mit állapítottál meg a Tescoban, Auchanban, Intersparban, Lidl-ben, és Aldiban vásároló emberekről?


Nagyon érdekel, előre is köszi! :)

2016. aug. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt csinálom, mondjuk pszichiáternek készülök. :D
2016. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok, apróbb kiegészítés: ha manipulálsz, irányítasz, az nem jó, csak az, ha átlátsz a sorok között.
2016. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Akkor neked a környezetedbe több ilyen agyalos emberke van, irigyellek. :)

Tisztába vagyok azzal, hogy nem helyes, de néha szükséges. :)

2016. aug. 7. 09:44
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
En csak siman megprobalom kitalalni mit akar a másik. Eleg jol megy
2016. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Analizálod, mivel társaságot keresel és megpróbálsz magadhoz illőket keresni...

Irányítás és manipulálás. Hát erre nem lennék büszke. Hiába van bármi tehetséged, ha gonosz ember vagy.

2016. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy inkább te szereted manipulálni az embereket és végignézni szánalmukat? :) Egyébként meg ha ingerenciát érzel rá, miért nem mész pszichológiára? Saját magad is ki tudnád akkor elemezni, nem csak másokat. És idővel ahogy érsz talán egy jó segítő is lehetne belőled. Hm? :)
2016. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem azért analizálom a többi embert, mert társaságra van szükségem, hisz nem szenvedek hiányt belöle. Szép fokozatosan alakult ki nálam ez, évek ota egyre csak fejlödik bennem ez az egész.. elöször nem tudtam mi történik velem, egyre többször azon kaptam magam, hogy agyalok és csak agyalok (kezdtem felfedezni ennek az egésznek az elönyét).. mára eljutott ez az egész analizálos dolog bennem olyan szintre, hogy már nem is kell megfigyelnem a másik embert önszántambol.. ugy tudnám ezt leirni, mintha az agyam egy része elkülönült volna és önálloan végezné az emberek analizálását és mintha a kianalizált emberekröl a "végeredmémyt kézhez kapnám, használatra készen".. nagyon fura ez az egész. Ezek mellett a realizmus és a lelketlenség is szép fokozatosan fejlödött bennem, mintha elvesztettem volna az érzelmekre valo készségemet, nem tudok sajnálni senkit se, se érzelmeket kinyilvánitani.. persze néha néha még sikerül, de nagyon ritka ez, nagyon! Azokkal az emberekkel, akik jok velem én is jo vagyok velük, habár nem tudok az örömüknek örülni, de tudom, hogy ki kell mutatnom valamiféle visszajelzést, hogy erösödjön a kötelék köztünk. Akik pedig ártottak nekem, keresztbe tettek bármivel is, azokat tudtuk nélkül használom, mert ugyérzem igy fer! A világrol és az emberiségröl alkotott véleményem is tulzottan reális, a dolgok mögé nézek mindig.. sok elönye van ennek az egésznek, ugyérzem magasabb szinten állok az átlag embereknél, de viszont a hátránya az ennek az egésznek, hogy a lelkem sivár és nincsenek lelki, emberi örömeim. Ugygondolom ez lehet a magasabb tudat/intelligencia ára..
2016. aug. 7. 14:44
 9/22 anonim ***** válasza:

Hát rosszul gondolod. A magas intelligenciaszintnek semmi köze a kedvteli érzelem teljes élethez.

Az érzelemmentesség mögött más dolog áll nálad.

2016. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Talán igazad van, de nem vagyok benne biztos. Szerintem akiket érzelmek tudnak vezérelni, azok sose lehetnek ilyen szinten.. hisz öket befolyásolják az érzelmek, igy a realitásuk torzulhat, ami egyenlö azzal, hogy nem gondolkodnak tökéletesen. De lehet tévedek, ezen elkéne agyaljak, hogy reális választ adjak erre.
2016. aug. 7. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!