Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen valóban ennyire elterjed...

Régen valóban ennyire elterjedt volt a dohányzás?

Figyelt kérdés
Ha megnézek egy régebbi korban játszódó filmet, szinte biztos, hogy végig cigiznek benne, mindenki, mindenhol füstöl. Tudom, hogy régebben mindenhol lehetett cigizni, moziban, repülőn, de még kórházban is. Tényleg régen mindenki cigizett, vagy ez csak a filmekben van így?

2023. jún. 17. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg így volt.

Például a régi "farmotoros" Ikarusz buszokon hamutartók voltak felszerelve, dohányozni lehetett utazás közben. Nemdohányosnak egy hosszabb busz út kínszenvedés volt.

2023. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1%
Mindenki cigizett akkor is, és cigizik most is.
2023. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
80-as 90-es években voltam gyerek. Lakásban, wc-ben, konyhában, autóban... mindenhol dohányoztak a szüleim, nagyszüleim. Vágni lehetett a füstöt. Nem is lepődtek meg rajta túlságosan, amikor 14 évesen én is rákaptam.
2023. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Igen, régen ez divat volt, egy státusszimbólum, ha beültél egy puccos étterembe és dohányoztál. De ma már tudjuk, hogy ugyebár eléggé káros, azokra is, akik nem szívják. Ezért nem lehet már sok közterületen se cigizni, nem hogy zárt térben. Ma már inkább a prolik szívják.
2023. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
#1 Sőt régen még a repülőgépeken is lehetett dohányozni!
2023. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Fiatalabb koromban még én is bagóztam vonaton, kocsmában, mert akkor még lehetett.
2023. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Régen filmekben azért voltak jelen mert nem volt szinte tiltott, most is lehet bennük csak azonnal magasabb korhatár besorolásba kerül tőle a film.
2023. jún. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!