Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan váltsak szakmát?

Hogyan váltsak szakmát?

Figyelt kérdés

Az van hogy már évek óta vendéglátós vagyok. Igaz nem ez a szakmám, betanítottként vagyok konyhás. Viszont nem szeretném a jövőben már ezt csinálni, egész álló nap a konyhában állni, hétvégén, ünnepnapon, késő estig.

Azonban semmi ötletem nincs mihez kezdjek. Úgymond nincs egyéb használható tudásom. A sulit is ilyen közepes tanulóként fejeztem be annak idején.

Van egy élelmiszer-eladó, üzletvezető képzettségem, B-s jogosítványom, azt kb ennyi. Lenne pénzem hogy egy pár hónapos, max 1 éves tanfolyamot kifizessek, de addig is valamit dolgoznom kell. Na mindegy, szóval nem tudom hogyan-merre. Kis túlzással megrekedtem most.

Mit tennétek a helyemben?

F34


2023. jún. 20. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Lazább meló + esti/levelező munkarend szerintem egy jó első lépés lenne.
2023. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mar csak orientalodni kell. Ezt pedig te tudod igazan, h mi erdekel, mivel szeretnel napi szinten foglalkozni.
2023. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen ez nem rossz egyébként. A lazább melóval csak az a baj hogy kb semmit nem keresek vele. Levelezőn viszont nem tudom milyen irányba induljak el, mit tanuljak.
2023. jún. 20. 18:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez egy befektetés. Ha nem vagy hajlandó hozni érte áldozatokat, akkor tényleg fölösleges elkezdeni.
2023. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

viszont nem tudom milyen irányba induljak el, mit tanuljak.

Ha te sem tudod hogy mit akarsz, akkor megis milyen segitsegre szamitasz?

Tenyleg semmi sincs amihez kicsit is ertesz, vagy legalabb erdekel?


Nekem kb a hobbim lett az uj szakmam.

2023. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából ennyi idősen félek már kicsit belevágni. Kb kiröhögnek ha elmegyek mondjuk egy mester mellé segédmunkára, hogy most itt akarnám elsajátítani a burkolás vagy a festő szakmát. Nincs túl késő erre ennyi idősen?
2023. jún. 20. 19:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik 50 felett tanulnak uj szakmat.

Mondjuk nekik benott a fejuk lagya, es nem azon aggodnak hogy ki fog rajtuk nevetni.

2023. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nem zavar, ha azért röhögnek rajtad, mert egy szánalmas szar konyhai kisegítő vagy?
2023. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En 40+-osan most gondolkodom, h atkepezzem magam.

Arra gondolj, h mennyi van meg nyugdijig, jo lenne olyat csinalni, amit szeretsz.

Tanulni pedig sosem keso. Azt mondjak a bolcsek, h az ido igy is ugy is eltelik, h mivel toltjuk ki, rajtunk mulik.

2023. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!