Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A városok igazából csendesebbe...

A városok igazából csendesebbek, mint a falvak?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt lehet olvasni, hogy a falvak milyen nyugodtak, csendesek, és meghittek, a városokban pedig folyamatos a zaj. Hát én ennek a szöges ellentétét tapasztalom... Van egy rokonom, aki egy ~380,000 fős városban lakik, albérletben, évente párszor meg szoktam szállni nála két-három napra. Ott egész nap szinte teljes csend van, nagy ritkán van gyerek sírás, hangosabb beszélgetés, vagy rádió, de ezek elenyészőek és nem tartanak sokáig. Teljesen nyugodtan tudja csinálni az ember a dolgát, és aludhat bármikor. Ehhez képest én egy 2000 fős faluban lakok, ami POKOL zaj szempontjából. Valami gépet folyamatosan lehet hallani a szomszédból, vagy felújítanak vagy füvet nyírnak, a kocsik, motorok, és kamionok is állandóan járnak. Most például a kalapálás hallatszik át... Éjjel pedig természetesen áthallatszik a zene a szomszéd házibulijából meg közös pálinkázásaiból. A cseresznye a torta tetején a folyamatos kutya ugatás :) Egyszerűen ha tanulni vagy aludni akarok, akkor kénytelen vagyok zenét hallgatni, mert annyi a háttérzaj, hogy máshogy nem lehet kizárni. Most én lakok ritka szar környéken, vagy tényleg ez az általános, hogy igazából a falvak kib*szott zajosak?

2023. jún. 28. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Masfajta zaj van. Varosokban es kulonosen ott ahol van tomegkozlekedes egyszeruen egy folyamatos zajterheles van. En budapesten lakok elvileg mJdnem kertvarosban de folyamatosan monoton zugas ami napi 3 orara szinetel. Amikor hajnal van. Es persze ok az osszes tobbo zaj is. Igaz itt talan nem flexel a szomszed a hazaban de a mi tombunknek is minden felevre jut lakasfelujitas, van siro gyerek stb.

Ha netan olyan kisvarosrol.van szo ahol nincs nagy autoforgalom es tenyleg van valami nyugis lakotelepi vagy kertwa hazas resz akkor lehet az kevesbe zajos mint egy falu.

A faluban aamezogazdasagi hangok vagy barkacsolas, kutyak lehetnek folyamatos zajforras, de az a napi 20 oraban nyomasztoan zummogo morgo es idegrendszert es fulet is jelwntosen karosito zaj nincs az biztos.

2023. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyere ide az Üllői út mellé, majd megérzed a különbséget.

És a sozmszéd itt is bulizgat, szóval ebben nincs különbség.

2023. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
értem szóval városban ezek nem léteznek "felújítanak vagy füvet nyírnak, a kocsik, motorok" mindegyikből van szar , tanya a biztos a többi mind lehet zajos
2023. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami vidéken a fűnyírás vagy flexelés, az itt panelban a fúrás. Ha 20-40 lakásból bármelyikben is fúrni ekzdenek, az összes töbibben hallani lehet. Márpedig MINDIG fúr valaki:D

Bulizni ugyanúgy bulinak itt is az emberek, csak sokkal közelebb vagy hozzájuk.

A forgalmas utak sokkal forgalmasabbak mint vidéken. Éjszaka is.

2023. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Környéktől függ.
2023. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4es vagoyk

Ja, és amúgy azt i halom a panelban, ahogy a sozmszéd pisil, beszélget, TV-t néz, szexel, orrot fúj, mikrózik, veszekedik...

.. deeee a felettünk lakó valószínűleg a földre rakja a mobilját, mert reggel 6kor az ébresztőjét is hallom, ahogy rezeg.

2023. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!