Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hivatalos ügyekkel kapcsolatba...

Hivatalos ügyekkel kapcsolatban miért akarnak mindig telefonálni és emailra miért nem válaszolnak?

Figyelt kérdés
Ha valamit el akarok intézni mondjuk időpontot kérni valahova, vagy mondjuk a munkaközvetítőkre is jellemző, hogy emailban semmit se reagálnak. Mindig fel kell hívnom őket pedig nekem írásban egyszerűbb. Miért van ez?
2023. jún. 29. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt tapasztalom, hogy írni kell mert annak van nyoma, még a telefonnak nem minden esetben. (Bár sok helyem felveszik.)
2023. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szó elszáll, az írás megmarad!

-Írott kommunikáció esetén egyértelműen bizonyítani tudod, ha hazudik valaki!

A másik ok, hogy lusták az emberek, - "gördülékenyebbnek" gondolják a beszédalapú kommunikációt, mint az írottat.

2023. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Sokkal kényelmesebb mindenkinek, ha írásban rendezzük le, akkor olvassa el, amikor akarja, van időm és lehetőségem részletezni az adott problémát, nem kell hadarnom, akkor válaszol rá, amikor neki kényelmes és megvan a megfelelő felkészültsége, van nyoma stb...


Ehhez képest ha valahova időpontot akarok kérni (a háziorvos kivételével, ott webes felület van rá), telefonálnom kell, ha a munkahelyemen van valami problémám és írok egy kollégának, egyből hívogatni akar, amit pedig kifejezetten utálok, hogy ha másnak van felém kérdése, akkor is csak annyit ír, hogy "kérdezhetek xy-al kapcsolatban?" és utána már csörög is a teams. Baszki, miért olyan nehéz leírni?

2023. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Egyszer dolgozz egy multinál és megérted.

Az emberek lef00ssák egymást. Ha valaki felhív akkor már zavar, zaklatva vagy, b@sz0gatva vagy h csináld, amit kéne, ha ez nincs akkor lexxarhatod. Ez történik az emailjeiddel. lexxarják. Úgy vannak vele, hogy ha nem reagálnak, számukra semmilyen negatív következménnyel nem fog járni. 2-3szor már kirugattam. Ha nem leckéztetni akarsz hanem elintézni a kuurv@ ügyet, akkor vagy telefonálsz néha, vagy napi 3 e-mail. Nekem az is be szokott válni. Amikor 6. napon már a 20. emailt kapja, akkor sokszor reagálnak.

2023. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most pont olyan időszakom volt (van?), hogy sokat kellett önéletrajzot ide-oda küldözgetnem (gyakorlat). Az egy dolog, hogy hajszálpontosan 30%-tól kaptam visszajelzést, azonban közülük csak ketten jelentkeztek emailben, mindenki más telefonon hívogatott. A legtöbben amúgy pont rosszkor.


Értem, hogy nekik így "gyors és gördülékeny", viszont nekem (hiába firkálom le a határidőnaplómba) szükségem lenne arra, hogy ők maguk írásba adják a szavukat, mert annak nyoma is van, és rendesen lehet rá hivatkozni, ha a valóságban nem teljesülnek az ott írtak, szóval nem jöhetek ki belőle rosszul. Vagyis, kevesebb eséllyel sül el balul a dolog.

2023. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!