Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt ember - szülő kapcsola...

Felnőtt ember - szülő kapcsolatában szerintetek mennyi a normális idő, mondjuk milyen rendszeresen látogatják egymást és milyen gyakran telefonálnak, esetleg közös programok mik és milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Én például 30 felett szinte napi szinten beszélek kb 10 percet anyukámmal, 1-2 hetente járok hozzájuk, szeretek az öreggel közbe a kertbe passzolgatni kicsit mint régen, esetleg megnéznek velük közösen egy-egy filmet. Ott már nem alszok soha csak ünnepi időszakba, de ez megvan hogy 1-2 hetente kimegyek, megnézünk 1 filmet, focizunk egy kicsit, dumálunk, közös ebéd.... nekem is megnyugszik kicsit a lelkem hogy foglalkoztam a szüleimmel.... Anyagilag teljesen külön vagyok tőlük... már 30 múltam, apám 60, anyám 56 éves.

Ez már úgymond "ciki" tőlem ?


2022. jan. 2. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden családnál más a norma. Az én szüleim egy évben 2-3 alkalommal látogatták a szüleiket, én meg hetente az én szüleimet, a gyerekeink 1-2 havonta bennünket, jó ez így.
2022. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

60 km-re lakunk egymástól, 2 hetente töltünk el 1 napot egymással - rendszerint a szülői házban - ünnep, vagy buli-bográcsozás-iszogatás esetén egész hétvégét.

Hetente 2-3x hívjuk egymást ha nincs különösebb gond. Gond esetén többször.

2022. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Heti 1x beszélünk telefonon, ha nincs semmi fontos. Hétvégente 1-1,5 napot vagyok nálunk a családi vállalkozás miatt.
2022. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen jól hangzik. Minden eset más. Én is szinte naponta beszélek szüleimmel (ha aznap nem találkozunk), van, hogy csak 2 percet, hogy minden OK és ennyi, van, hogy fél órát, ha van rá időm és mindkettőknek hangulata meg mondanivalója, teljesen változó. Mivel apám beteg, felugrom hetente 2-3 alkalommal, de nem kitérő, munkába menet ott szállok át a házuk előtt.
2022. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Minden nap fél órát beszélek anyámmal telefonon, kb. három havonta találkozunk. 50 éves vagyok.
2022. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Mért másoktól teszed függővé, hogy NEKED mi a jó?
2022. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek más és más hogy mi a jó és megfelelő mennyiség.
2022. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!