Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért esek össze hétvégékre...

Miért esek össze hétvégékre irodai melo és sport mellett? Hogy védjem ki?

Figyelt kérdés

Egész héten hajtás rohanas ügyintézés szaladgálás sportolás van, semmire magánéletre sincs időm. Tanulás meg minden van estére. Éjszakára meg aggódás az elintezetlen ügyek miatt.


És akkor végre hétvége amikor ugy sem tudok semmi hivatalit sem intézni dolgozni sem végre valami magánélet vagy élet lehetne. Ehelyett meg összeesek nem birok felkelni depresszios lesz.

Felébredek kinyitom a szemem nincs minek felkelnem sem, nem kelek fel, de mégis. Meglátom a háztartást hogy mennyi mindent kéne csinálni és ez legyen a hétvégém? Igy visszaájulok.

Aztán depresszio. Meghalni vágyás és végre hétfő induljunk, essünk neki.

És mindig ez az ördögi kör.



#halálhétvégék
2023. júl. 1. 13:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*lesz helyett leszek
2023. júl. 1. 13:43
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Én mióta kiiktattam az edzést az életemből, sokkal kiegyensúlyozottabbnak érzem magam, fáradtság sincs. Így visszagondolva, nem is bánom, mert nem volt semmi értelme, csak fizikálisan és mentálisan is teher volt.
2023. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szellemileg és fizikailag is lenullázod magad, akkor ne csodálkozz!

A szervezet benyújtja a számlát, valamit változtatnod kell(ene).

Talán MOST a sport helyett csak a tanulásra kellene koncentrálnod, mert azzal tudod megalapozni a további kényelmesebb jövődet. Aztán amikor ez a része rendben, majd sportolgathatsz!

De te tudod!

2023. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

En azért iktattam be mert gondoltam ha magamra erőltetem a fizikai aktivitást, akkor akkor energikusabb leszek.

Félek évek mennek el így és be fogok golyózni teljesen.

2023. júl. 1. 13:57
 5/13 anonim ***** válasza:

#4

Akkor most iktasd ki, mert láthatóan nem vált be, csak a nyakadba szedtél egy plusz energiazabáló tevékenységet!

Én tanulás mellett néha(!) elmentem egyet futni a háztömb körül, ez pont elég volt, hogy felrázzon. Vagy hetente-kéthetente elmentem úszni, de csak annyit és akkor, amikor jólesett és nem úgy, mintha indulni akarnék az olimpián.

Mi a munkád?

Ha ez szívja le az energiádat, akkor váltani kell!

Háztartás:

Egy mosást berakni nem kunszt, csak egy gombnyomás. Takarítás - gondolom nem 300 m2-en laksz - megoldható, ha mindig rendben hagyod magad után konyhát, fürdőt. Egy szobát felporszívózni 10-15 perc, utóbbi ha nagyon precíz vagy.


Hétvégén meg nyugodtan kényeztesd magad akár egész napos ágyban fekvéssel időnként, nem ördögtől való, én is szoktam. A lényeg, hogy emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod!

Attól tartok, hogy neked alaptermészeted a maximalizmus, ebből kellene lejjebb adnod! Tanulj meg lazítani!


Este meg kortyolgass el egy bögre citromfűteát!...még finom is.

2023. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban érdekes ilyeneket olvasni, hogy ne sportoljunk annyit, de jó is..tényleg sokszor semmi értelme.
2023. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Esetleg neten keresztül 1-2 dolgot el lehet rendezni, könnyebb lenne. Esetleg pénteken nem hamarabb végeztek a munkahelyen, és így, utána is lehetne elrendezni dolgokat? Vagy - ha van túlórád - csúsztatásként hamarabb elmenni a munkahelyről ügyetintézni?

Ismerős a sztori.

Esetleg időmenedzsment kialakítása jó lehet. Betervezni, hogy egy nap ezt, másnap azt elrendezed.

2023. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez mind megvan amit tudok neten intezem telefonon a munka mellett mert szinte mindenhol akkor van nyitvatartás ha en dolgozom. Meg csúsztatgatok is osszevissza mert loholok ezt intezni azt intezni mert a hetvégéken még egy fogorvoshoz se jutnék el meg sehova.

Mondhatni hetvégéken megvan kötve a kezem igy félreteszem a gondokat is mivel sokmindent ugy sem tudok tenni ilyenkor.

A háztartással meg az a bajom ha mindent meg is csinalok topra akkor is egy ronda keco de olcso albi legalább. Tehat ha ki is van takaritva vagy ki van pofozva, az is kb ugy néz ki mintha semmit sem csináltam volna. Marad ugyanolyan prolis mint mindig is volt.

Tehat gebedhetek en 72 óráz is azzal hogy suvickolok meg festek, akkor is egy "ól" marad.

De pénzem meg nincs persze jobb albérletre.

De gyűjteni se tudok ez mellett hiaba olcsó ez. Kilátásom sincs valójában.

Jövőt se látok.


Olsan az eletem mintha nem is én lennék benne. Hanem mintha egy balfék szerencsétlen putris életét kéne élnem aki álmodozik a kitörésről.

2023. júl. 1. 14:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Minimalizáld le a takarítást!

Van, hogy 3 hónapig nem porszívóztam, nem haltam meg.

Edzés ha abbahagyod, később se fogsz, max csökkentsd!


Lakásból kivágni mindent, ami felesleges porfogó!


Felesleges emberi kapcsolatokat kiiktatni, pofavizit, stb.

2023. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Egyedül élsz és te ezt magányként fogod fel, amiből következik a depresszió.

Ez a magyarázat mindenre, mert egyébként fel nem foghatom, hogy a mai világban miért kell és mit lehet naponta rohangászva folyamatosan ügyintézni, vagy egy pinányi albérlet takarítása miért ekkora gond?

Keress legalább egy szexpartnert, rögtön más színben fogod látni a világot!

2023. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!