Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg nem hajlandóak a...

Tényleg nem hajlandóak a németek angolul beszélni, ha igen miért csinálják ezt a németek? Ausztriában is ez a helyzet?

Figyelt kérdés

2023. júl. 2. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Miert nem tudsz nemetul?
2023. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem tapasztaltam ilyet, jól tudnak angolul. Sőt még akkor is inkább azt beszélik, ha te tudsz németül, de tudják, hogy külföldi vagy.
2023. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Én már 3 éve dolgozok Németországban és a mai napig angolul tudok csak max pár német szó ami rám ragadt. Soha se találkoztam olyannal aki direkt nem szólalt meg xdd olyan volt hogy nem tudott angolul de akkor is megoldottuk a nyelvi nehézségeket. De az emberek 80%-a megérti az angolt itt Németországban.
2023. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem ezt tapasztaltam Németországban. Nekem gyenge a német tudásom, és gyakori, hogy pár szó után inkább ők mondják, hogy esetleg angolul, pedig én próbálkozok németül. Ausztriában is csak az idősekkel beszélek németül, akik nem, vagy csak alig tudnak angolul.


Egyébként van olyan ismerősöm, aki évtizedek óta Németországban él úgy, hogy brit céggel költözött oda, máig alig tud németül, de nem is kell neki.

2023. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Ismerőseimtől pont azt hallottam vissza, hogy német multi cégben még egymás között is angolul beszélnek irodán belül.
2023. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Ausztriábann voltam orvosnál. Németül mondtam el a problémámat. Meg is jegyezte, hogy ahhoz képest jól beszélek, hogy még 1 éve sem vagyok kint Ausztriában. Megemlítettem, hogy amúgy angolul jobban tudok, ezután angolul folytatta a diagnózis eredményét. Pár én igyekeztem vele ezután is németül kommunikálni.
2023. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Beszéltem németekkel Kölnben, azt mondják, náluk általános iskolában kb. beléjük verik az angolt, mert kötelező tantárgy az angol nyelv. Az osztrákoknál talán más a helyzet, de ott se találkoztam olyannal, aki húzta volna a száját, ha az englisch-t kellett használnia.
2023. júl. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

7:

Osztrákoknál is jó a sulis angol oktatás, bátyám anno egy évig osztrák falusi suliban tanulty sokkal előrébb tartottak angolból mint a magyar iskolákban, és ami lényeges, sokkal többet beszéltek órán. 60 éves kor alatt majdnem mindenki jól beszél angolul.

2023. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Velem az osztrákok az állásinterjúkon kizárólag németül voltak hajlandóak szóba állni, még akkor is, ha a pozíciójukból adódóan nyilvánvaló volt, hogy folyékonyan tudnak angolul.

De az igaz, hogy szinte mindenki tud angolul, semmi gond nem volt ezzel, hamburgerárustól buszvezetõig, látták hogy külföldi vagyok és egybõl maguktól átváltottak angolra.

2023. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én évekig laktam Ausztriában, és nekem is az a tapasztalatom, hogy sokan beszélnek angolul, de a hivatalos helyeken nem akarnak angol nyelven kiszolgálni.

Ez egyébként érthető is, mivel a hivatalos nyelv az a német, és nem az angol.

Ha viszont megpróbálsz németül beszélni, (még ha csak gyengébben is sikerül), azt értékelik! Még akkor is, ha segítségképpen angolul fejezed be a mondandódat, vagy kiegészíted egy kis angollal.

2023. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!