Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan nevekről (lásd alább), amelyek eleve becézett alakok?

Figyelt kérdés

Hedvig - Hédi ( [link]

Katalin - Kata ( [link]

Zsófia - Zsófi ( [link]



#keresztnév #becenév #Önállósult
2023. júl. 4. 15:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Sokan szeretik, de én nem pártolom, és ezért le fognak pontozni...


Én azt gondolom, hogy jobb, ha eredeti, nem becézett név van anyakönyvezve, aztán majd úgy is kialakul a becézése - így legalább valószínűleg olyan becenév alakul ki, amit az illető is szeret.

2023. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Miért pontoznának le? Teljesen korrekt a válasz, köszi.
2023. júl. 4. 15:39
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Már anyakönyvvezető a Beki, Bekka is. Az a Rebeka becézett változatai, engem mondjuk az ilyen nevek is zavarnak :(
2023. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
A teljes nevet preferálom.
2023. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nekem a Hédi és a Kata még a normális kategória, de ez a Beki/Bekka, amit valamelyikőtök írt, na az már más szint, illetve a Zsófi is.
2023. júl. 4. 15:50
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Nincs véleményem, hidegen hagy, kit hogy hívnak.


A Hédi egyébként nekem már úgy hangzik, mint egy önálló név. Meg egyébként van olyan, ami már eléggé elterjedt (pl. Gergő). Ezzel a "majd úgyis úgy becézik, ahogy akarják" dologgal az a gond, hogy az illetőnek majd mindig el kell magyaráznia, mit preferál, ráadásul hivatalos helyzetben vannak, akik nem tudnak egyszerűen becézni, és teljes nevén szólítják az illetőt. Igaz, az is előfordul, hogy az Istennek nem akarják elhinni, hogy tényleg így van az ember anyakönyvezve, pedig egy nagyon elterjedt becéző formáról van szó...

2023. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon nem tetszik, komolytalannak hat. Ráadásul a legjobb barátnőm pont Zsófi, magyarázkodhat állandóan hogy nem, nem Zsófia, hanem Zsófi.
2023. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%
Nem tetszik. A Gergő és Kriszta típusú neveket sem szeretem, na de az ilyen Katinka, Panka és egyéb agyonbecézett változatok szerintem egészen nevetségesek.
2023. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a Zsófi és Hédi név tetszik. Szerintem aranyos :)
2023. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Ezek, amiket írtál, szerintem normális nevek, nincs velük problémám.


Nekem (a teljesség igénye nélkül) például ezek a nevek nem jöhetnének szóba (ezek magyar anyakönyvezhető nevek):

Csendike, Cseperke, Csepke, Életke, Eperke, Estike, Evetke, Fehérke, Fürtike, Füzike, Hófehérke, Örsike, Őszike, Őzike, Pintyőke, Remény, Reményke, Szederke, Szellő, Szellőke, Szemerke, Szemőke, Szendike, Szerénke, Szörénke, Üdvöske, Ünőke, Zöldike, Zsejke, Zselinke, Zselyke, Vejke, Adonika, Afrika, Ajnácska, Ajtonka, Áldáska, Alinka, Amika, Angyalka, Annadorka, Annakata, Annaréka, Apolka, Aporka, Ápril, Áprilka, Arany, Aranyka, Aranyos, Ari, Arika, Arinka, Árnika, Árpádina, Árvácska, Atika, Aura, Avarka, Babér, Balzsam, Banánvirág, Barack, Baranka, Barka, Bársony, Bársonyka, Begónia, Bejke, Béke, Bellaróza, Benjamina, Berkenye, Béta, Bóbita, Bolívia, Bora (képzeld, valaki elnevezné a gyerekét Bora Borának...), Búzavirág, Cinderella (magyar utónévként anyakönyvezhető), Csinszka, Csobánka, Csillagvirág, Csermely, Csuda, Daliborka, Délibáb, Demóna, Denerisz, Dió, Dzsenet, Dzsenifer, Dzsenisz, Dzsenna, Dzsenni, Dzsesszika, Dzsindzser, Edda, Fahéj, Fehér, Fehérke, Fortuna, Fradika, Galamb, Gerle, Gesztenye, Gyémánt, Gyopár, Gyopárka, Gyömbér, Hajnácska, Hargita, Harmat, Harmatka, Havaska, Hóvirág, Hunorka, Ibolyka, Illangó, Ízisz, Jádránka, Jaffa (narancsszörp jut róla eszembe), Johanka, Kalipszó, Karitász, Kassziopeia, Ketrin (ezzel az írásmóddal fura), Kia (autóbolond lehet az apuka), Kimberli (ez is fura ezzel az írásmóddal), Kincs, Kincse, Kleopátra, Kökény, Kreszcencia (jó kis nyelvtörő, szegény gyerek), Latinka, Lencsi, Lenor (mosószer...), Levendula, Majoranna, Málna, Mályva, Margarét (nem Margaréta, így a végén a nélkül), Margitvirág, Mátka, Menta, Meri, Méri, Méta (van egy ilyen játék), Mézi, Milágrosz, Milka, Mimóza (na ez kicseszés a gyerekkel), Miu (ez olyan, mint egy macska neve), Mogyoró, Múzsa, Nadinka, Napsugár, Napvirág, Nefelejcs, Óceánia, Orália, Pólika, Psziché, Róz (ezzel az írásmóddal nekem fura), Rubinka, Sáfrány, Sakira, Sárlott, Seherezádé, Seron, Skolasztika, Sudár, Sudárka, Sugár, Sugárka, Szamóca, Szavanna, Szegfű, Szirén, Szirom, Szixtin (örökre tizenhat...), Szivárvány, Szkarlett, Sztefani, Sztella (ennél a 3-nál az írásmód), Szultána, Tavasz, Tavaszka, Tea (és ha a kávét szereti?), Tűzvirág, Vadvirág, Vanília, Zsaklin, Zsáklin, Zseni, Zseraldin, Zseráldin, Zseraldina, Zsinett, Zsorzsett, Zsüliett, Zsüsztin, Amondó, Ámor, Anakin, Aragorn, Apród, Apostol, Atlasz, Bajnok, Bán, Bánk (lehet Bánk Bán nevű fiad...), Bátor (és, ha gyáva), Brájen, Brendon, Cézár, Cvi (hányszor kell vajon bemutatkoznia, mire megértik?), Csikó, Dasztin, Dzsamal, Dzsasztin, Dzseferzon, Dzserald, Dzsingiz, Dzsínó, Dzsúlió, Erdő, Erósz, Erős, Frodó, Gandalf, Hadúr, Herkules, Hermész, Hippolit, Hódos, Holló, Hős, Karácson, Keresztes, Kolumbusz, Kos, Kürt, Napóleon, Narutó, Néró, Nyikoláj, Oktáv, Odisszeusz, Palkó, Preszton, Rikárdó, Rinaldó, Robinzon, Rodrigó, Rodzser, Sas, Sebes, Sólyom, Spartakusz, Szven, Szpartakusz, Szulejmán, Szantiágó, Szebasztián, Táltos, Tenger, Trevisz, Triton, Üllő, Vidor, Vitéz, Vulkán, Zeusz, Zsülien


[link]

2023. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!