Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik készülnek elhagyni...

Akik készülnek elhagyni Magyarországot! Miért?

Figyelt kérdés

Mi az oka hogy el szeretnétek menni?

Politika, pénz, kiszámíthatatlanság, rezsiárak, egyéb...bármit írhattok.


2023. júl. 5. 14:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egyszerűbb lenne azokat az indokokat felsorolnom, amik miatt érdemesnek látnám itt maradni; a szüleim.


A fidesz mindent szétb*rmolt. Az EÜ, az oktatás menthetetlen állapotokban vannak, szétadóztatnak minket az utolsó fillérig, éhbérért robotolunk túlterhelve, EU-s viszonylatban sereghajtók vagyunk bérezést tekintve, de cserébe messze elsők vagyunk inflációban, adózásban is dobogósok, az életszínvonal nálunk a 2. legrosszabb az EU-ban. Az ország semmit nem tesz értünk, csak 2 lábon járó adószámok vagyunk.


Egyetemen rengeteg külföldi hallgatóval, professzorral volt szerencsém beszélgetni, és én csak ámultam, hogy nekik, értük mi mindent megtesz az országuk, és mennyivel élhetőbb körülmények vannak ott, mennyivel boldogabbak, sikeresebbek az emberek, és mennyi lehetőségük van a boldogulásra.

Nálunk meg olyan a mentalitás, hogy ha csak egy kicsit is kezdesz kiemelkedni, rögtön jönnek vagy hárman, hogy visszahúzzanak, vagy mélyebbre rántsanak, mint voltál.


Egyszerűen már nem bírom elviselni a társadalom mentalitását, azt az állandó gyűlölködést, áskálódást, amit leművelnek. Melóban is csak a feszültség van, mindenki vagy veszekszik egymással, vagy cukiskodnak szemtől-szembe, de első adandó alkalommal elhordják egymást mindennek. Herótom van már a propagandától, ami szó szerint már mindenhonnan fröcsögi az agymosó rizsát, amit 3 millió ember gond nélkül bekajál, mindenki, de még a saját kárára is. Elegem van abból, hogy mindent államosítanak, de igazából kész pénzmosoda az egész, elegem van, hogy szó szerint mindenhol jelen van a politika, pedig ennek nem lenne szabad így lennie.


Nem szeretem, hogy ilyen emberek vesznek körül tömegközlekedésen, a boltokban, munkában, egyéb hasonló helyeken. Szégyellem, amivé ez az ország lett, szégyellem a fejeseket, és, hogy ilyen emberekkel vesznek egy kalap alá engem is.

2023. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!