Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálsz a kupakokkal,...

Mit csinálsz a kupakokkal, amit eddig összegyűjtöttél és nem adtad oda, öntötted szívecskébe?

Figyelt kérdés

Ha v.ki esetleg még nem hallotta volna, már nem lehet adományozni beteg gyerekeknek részére a kupakgyűjtő szívekben:(


Én nem tudom kidobni...(sőt még gyűjtögetem, már úgy megszoktam), reménykedek, hogy eltörlik...


Az emberi oldala érdekel, hogy ki mit tesz, aki persze eddig is gyűjtötte! Nem a politikai...



#kupakgyűjtő szív
2023. júl. 11. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Eddig se ért túl sokat. Pár forintot kilónként.

Pènzadomány vagy adományvonalas hívás/sms többet ér.

2023. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Én már leadtam a munkahelyemen az utolsókat, egyébként egész ötletes kreatív újrahasznosítások vannak például itt: [link]
2023. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Semmit nem ért a kupakgyűjtés, csak látszattevékenység amitől azt hiszed hogy tettél valamit valakiért. Ha valóban segíteni akarsz egy beteg emberen, akkor azt vagy tevőlegesen csináld (mindennapi szükségleti, használati tárgyakat adsz neki), vagy úgy támogatod anyagilag, hogy annak eredménye is legyen. 1000 kupakot ha átvesznek 20 forintért, az nem segítség senkinek. Akkor sem, ha 10 ezret gyűjtesz össze 5 év alatt, és már 200-at is adnak érte. Hatszor meghalt addigra az az ember, akit végig támogatni lehetett volna valódi módon.
2023. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Köszönöm a hozzászólásokat, de a kérdés, nem az volt, hogyan tudnék segíteni...!

Én is tisztában vagyok vele, hogy kevés pénzért vették át!

Bár sok sok rászoruló biztos nem véletlen gyűjtötte, mert sok kicsi sokra megy, és aki más módon nem teheti, legalább ezzel a picivel hozzá tudott járulni...

És szoktunk más féle képen is adakozni, mikor módunkban áll.

(ugyan ennek a kisfiúnak Atinak is és Biusnak, aki most egy hónapja sajnos feladta a küzdelmet:( utaltam több alkalommal.

De valahol mégis arra tanítottad ezzel (a kupak gyűjtéssel) pl. a gyerekedet, hogy jó érzés másnak segíteni és ne legyél "lusta" egy kupakot félre tenni és elvinni egy gyűjtőpontba. Az én kisebbik fiam nagy élvezettel öntötte be a gyűjtőbe és tudta, (ismeri a kisfiút, akinek a gyűjtő készült a mi kis városunkban.

Nem kioktatást kértem, de érzem a segítő szándékot...is

2023. júl. 11. 13:30
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát józan paraszti ésszel dobd be egy szelektív műanyag gyűjtőbe, szerintem ez a legjobb, amit tehetsz. Zárójeles megjegyzés, sosem értettem ezzel egyet, hogy RENGETEG olyan család van pl az Alföldön is, akiknél hó végén egy 5 ezres adomány, vagy akár egy olcsóbb szigetelés, 10 ezres iskolakezdő csomag megváltaná a világot... Ehelyett kiválasztanak egy szerencsés beteg gyereket akit felkap a média, és TÖBBSZÁZMILLIÓ forintot fordítanak rá pl ezekkel a kupakgyűjtésekkel... úgy hogy esetenként meg se gyógyul... Hány ember életet lehetett volna azzal az összeggel megmenteni? Sok milliót. De az az egy valamiért többet ért. Már a kommunisták is megmondták, hogy mindenki egyenlő, de vannak, akik egyenlőbbek... Jelen világunkban ezek a médiasztárok. Na mindegy, ez csak zárójeles megjegyzés volt a szóbe került gyűjtések kapcsán.
2023. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
(mielőtt valaki beleköt, tudom hogy a kupakgyűjtés az említett többszázmilliós összegnek milliomod részét se teszi ki, azért írtam hogy például, mert ez csak egy gyűjtési mód a rengeteg alkalmazott közül.)
2023. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

“ aki más módon nem teheti, legalább ezzel a picivel hozzá tudott járulni..”

Maga a lötty amin kupak van, többszáz forint általában. Ha azt az összeget elutalja, máris többet segíthetett volna.


Az hogy ki mit csinál vele azóta, szerintem elég evidens. Ugyanoda dobja ahova a flakont, tehát vagy a szelektívbe, vagy a kukába (ill az idióták az út mellé, stb)

2023. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

14:39- igen a szelektív marad, de szerettem volna hasznosítani valahogy és látom, hogy a kupakgyűjtő szívek is és környékük is telis-tele vannak.


A zárójeles rész, ha Biusról szólt, akkor meg kell jegyeznem, hogy a szülei nem hagyták abba a gyűjtést, megmarad az alapítvány, mert ezzel, amit ők csinálnak, nem csak a saját kislányuk életét menthették volna meg, hanem más ugyan ebben a betegségben szenvedőkét is. Így folytatják a küzdelmet, hogy mások gyerekein segíthessenek.


Atika pedig a mi településünkön él és neki kezelésekre kell a pénz.

2023. júl. 11. 15:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó hír, megint lehet gyűjteni gyerekeknek a kupakokat!
2023. okt. 26. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!