Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen kortól számít valaki...

Milyen kortól számít valaki idősnek/öregnek?

Figyelt kérdés
Én 19 vagyok, de például egy 22-23 évessel nekem már olyan fura meg ciki beszélgetni vagy nem tudom, én 21-max 22 felett már idősnek mondok mindenkit. Például az is olyan furi, amikor bulikban keverednek a tinik és az idősek, valahogy az összkép rossz. :D Vagy ha egy tini beszélget például egy 40 éves emberrel az is gáz. Én csak a korosztályommal barátkozom. Kíváncsi vagyok ti hogy gondoljátok.

2023. júl. 16. 21:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
70%
Akkor beugrom az időgépembe, és szájbavágom a 13 éves énem, amiért nem ismeri a szavak jelenségét.
2023. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
82%

Engem 19 évesen bácsinak mondott egy kisgyerek.

És nem csak engem, csak én jobban felháborodtam.

2023. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
96%
Jesszus, nekem gyerekkoromban sem tűntek öregnek a 20 évesek, öregnek a néniket és bácsikat láttam, mert akármilyen hihetetlen is ezt így 19 éves felnőttként megtudnod, az öregek az idősek, vagyis a kb. 60 felettiek. Ha egy 22 évessel neked ciki beszélgetni, mert öreg (ezt tényleg nem hiszem el, hogy nem csak viccnek szántad xD), az annyit jelent, hogy egy kisgyerek agyi szintjén vagy. Nekem 19 évesen 26 éves párom volt. És egyaltalan nem gondoltam öregnek, csak érettebbnek.
2023. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
46%
Kedves kérdező, majd kinövöd ezt és rájössz és rájössz, aki 22-23 éves az lényegében nem idősebb nálad.
2023. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező neked 35 éves nő kéne, az ágyban olyat kapnál tőle hogy örökre megváltozna a hozzáállásod.
2023. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
87%

Olvass utána a fejlődéslélektannak.

Vannak az embernek bizonyos életszakaszai, amiatt "fura" egy tini meg egy fiatal felnőtt, mert teljesen máshol tartanak, nem csak vagy nem feltétlenül objektíven elért dolgokban (pl tanultság), hanem más a mindset, máshogy gondolkoznak az életről, mások a mindennapi élményeik és a prioritásaik, teljesen különbözőek a tapasztalataik, ráadásul van egy frontális lebeny nevű agyterület, aminek a fejletlensége az egyik oka a tipikus "kamaszos" viselkedésnek, természetesen a hormonális változások mellett.

De ez a különbség nem áll meg, én 23 éves vagyok. Bárkivel elcsevegek, bárkinek a rigolyáit elfogadom, nyitottan állok a generációs különbségekhez és próbálom kerülni az ebből adódó konfliktusokat. Rengeteget foglalkoztam idősekkel, de tervben van az, hogy végül a kamaszoknál kötök ki, és az alsós gyerekek és annál fiatalabbak kivételével minden féle korcsoporttal foglalkoztam már (eü).

Viszont mondjuk egy bulin, ahol sok a (bocsánat) 16 éves kölyök, ott nem érzem jól magam. Rájuk nézek, és elgondolkodom hogy ez szörnyű. Emberkednek a 20 kilós kisfiúk egymással, a "bírom a piát" menőgyereket úgy kell kihúzni az okádásából hogy ne fulladjon bele, és még sorolhatnám. Aztán felmerül a kérdés hogy "én is ilyen voltam"? Valószínűleg igen, de már annyira idegennek tűnik... Ami egyszer buli volt, ma már nem az, és ez csak egy példa volt.

Hasonlót érzek az idősebbekkel is, akik "előrébb" tartanak nálam az életben. Egyszerűen nem értem őket. Pl nehéz volt elfogadni hogy az idősek mennyire az emlékeiknek élnek, vagy hogy miért néznek rám furán akár már 30 plusszosok is, ha nekem nem tetsző munkahelyeket nagyon hamar otthagyok.

De mondjuk egy munkaközösségbe, ahol többségében középkorú nők voltak, nem tudtam úgy beilleszkedni, hogy "teljes értékű" tag legyek, morálisan. Elvégeztük amit kellett, elcsevegtünk, de olyan igazán nem találtam meg senkivel a közös hangot.

Szóval kérdésedre válaszolva, nincs egy vonal hogy "innentől vagy öreg". Hozzám már egy 35+os is öreg, míg egy 70 éves őt még kislánynak/kisfiúnak titulálja. 6-7 éves koromban felnéztem a "nyolcadikos nagyfiúkra", de már gyerekeknek tartom őket (btw ezért is gusztustalan dolog a 14 éves beleegyezési korhatár, de ez megint más téma). Neked persze hogy öregek a huszonévesek ez normális,

2023. júl. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
93%
Úgy sem az alapján döntünk hogy kinek mi szerepel a papíron, vagy van aki az utcán megkérdi a szembejövőt hogy mikor szüeltett, emrt az alapján dönti el, hogy milyen korúnak nézze?
2023. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
60-tól öreg valaki. Az idős az az öreg fokozása. Idős egy 80 éves. Agg egy 100 éves. Ugyanígy megvannak a középkor illetve a fiatalkor szakaszai. Olvass utána.
2023. júl. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!