Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy mai 23 éves "idősnek"...

Egy mai 23 éves "idősnek" számít szerintetek, olyan szempontból, hogy még tanul, dolgozik, és még nincs saját családja?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben egyre többen alapítanak családot l húsz - huszonpár évesen (igaz, nem függetlenek teljesen a szülőktől)

Ma ez volna a normális, ideális út ebben az életszakaszban? A kérdést komolyan teszem fel.

Lassan megkérdojelezem a saját életem normális mederben való haladását.



2017. dec. 7. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a normális, hogy nem másokhoz méred magad. A legtöbb fiatal huszonéves nagyjából a semmire vagy a szülei nyakára tud ma szülni, hisz normális esetben ekkorra van meg egy végzettsége és dolgozott már 1-2 évet jó esetben. Azzal meg aztán kb. ki is törölheti.

Anyuci/apuci vagy a párja lehet, hogy el tudja tartani, az nagy mázli de marha nagy felnőtt lét... (nem, nem az)

Mindenki akkor alapít ettől függetlenül családot, amikor késznek érzi rá magát. A felnőttség egyik ismérve, hogy ezzel tisztában vagy és nem azt nézed, hogy juj a Julcsika meg Pistike már lepottyantották az első porontyot. Le merem fogadni, hogy nem egy ismerősödnél nem volt betervezve a gyerek igazából..

2017. dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Az én véleményem az, ha már fel lehet valamit mutatni pl saját ház/lakás, autó, stabil jövedelem majd utána jöhet a családalapítás.


Aki huszon pár évesen csinál gyereket az egy idióta. Majd arra leszek kíváncsi, ha a szülők nem tudják pénzelni őket, akkor mit fog csinálni. Mer még magát se tudja eltartani, nemhogy gyereket is.

Illetve mit tud tanítani a gyereknek, mivel neki sincs semmi tapasztalata az életről.


24/F

2017. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szabad máshoz mérni magadat.


Én akkor fogok szereket szülni mikor stabil anyagi háttért tudok biztosítani és úgy érzem, hogy felkészültem az anyaságra. És tudom neki nyújtani a megfelelő gondoskodást, illetve a pszihologiai fejlődést. Mert szerintem egy gyerek nem tud gyereket nevelni.

Attól h másnak hamarabb van még nem jelent semmit. Lehet tesz fel a facebookra pár képet de valóság lehet merőben más. Mondjuk lehet egésznap csak a szülök foglalkoznak vele, ha ez van gondolom a szülök is finanszírozzák a baba szükségleteit. Nem is szólva aról mi lesz ha a szülök nem lesznek, ha mondjuk meghalnak? Semmilyen végzetség, se munka, és ezt még lehetne sorolni. Szerintem felelőtlenség így gyereket szülni. És ezt mindet majd a gyerek sinyli meg a végén.

2017. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20L
2017. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem akkor ok ha 1 szülö otthon van vele és figyeli a fejlödését. A tanulást meg magántanárokal kel megoldani de iskolában nem is tanulhat normálisan.Magának kel sokszor az anyagot megkeresnie az interneten és sokszor neki kel újat mondania a tanárának.Mert napi szinten új dolgok derülne ki a magán tanár meg nem drága ha valaki nem cigizik vagy iszik és tényleg a gyerek számit.
2017. dec. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyiküknek sem volt előre betervezve a gyerek, ezt jól sejted első válaszoló.
2017. dec. 7. 10:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Vont ez úgy érzem, egyre gyakoribb manapság.
2017. dec. 7. 10:57
 8/13 A kérdező kommentje:

*viszont

Elnézést.

2017. dec. 7. 10:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért egyre gyakoribb mert nem védekeznek egyáltalán, vagy megfeledkeznek róla. Vagy némelyik azt se tudja, hogy hogyan kell, milyen lehetőségei vannak a védekezésre. De ez már a szűlők felelőtlensége is részben. De úgye bár nem tudhatjuk h a kedves anyuka nem-e 16-20 között volt mikor szült és ahogy írtam egy gyerek nem tud gyereket nevelni hisz nincs megérve rá. Ezt tökéletes példa volt h "becsúszott" a gyerek.
2017. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális az, ha 23 évesen vki tanul és már dolgozik.

Bizonyos körökben újra trendi lett 21-22 évesen házasodni meg gyereket szülni, de messze nem ez az átlag, és semmiről nem vagy lemaradva, sőt. Csak nyersz vele, ha nem ugrasz bele éretlenül ebbe.

2017. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!