Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az egész nevemet megváltozt...

Ha az egész nevemet megváltoztatom akkor majd valamilyen ügybe a papíroknál a születési névnél az eredetivel kell aláírnom?

Figyelt kérdés

2023. júl. 19. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Allitolag a szuletesi anyakonVit is atirjak.

A llitolag a szemelyiben ais az uj nev lesz stuletesi nevkent beurva.


Kormanyablaknal menj be es kerdezd meg oket,h konyvelik!


Illetve az is erdekes,h utana hogy allnak szoba veled a bankban meg mvm irodaban stb.

2023. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Ha engedélyezik, annak nyomós oka kell legyen.

Igen, van, amikor kérik a születési nevedet. Nem írják át az anyakönyvi kivonatodat.

Névváltoztatás esetén sem tűnhet el maga a személy az eredeti nyilvántartásból.


Kivéve az örökbe fogadott gyerekeknél, de az egészen más tészta, de a hatóságok által nyomon követhető.


Vagy azoknál az ismeretlen csecsemőknél, akiket inkubátorba tesznek, s otthagyják a kórház portáján. Az ő születési nevük az lesz, amit akkor kapnak, pl. Péntek Sándor, megállapítanak egy kb születési napot, örökbe adják, s az új szülők kerülnek be az anyakönyvibe.

2023. júl. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Aláírnod nem kell, de előfordulhat, hogy mint adatot kérik a születési nevedet.
2023. júl. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kereszt- és családnevem is megváltoztattam, ilyenkor a 'születési név' az, amit kérésedre megváltoztatnak, tehát soha, sehol nem kell megmondanod vagy beírnod a régit, nemhogy aláírnod. Az új neved szerepel majd születési névként az anyakönyvi kivonatban is természetesen. Át kell íratni mindenütt, ha ezzel megvagy, el is felejtheted a régit. Na jó, felbukkanhat éppen, én például pár éve kaptam egy felszólítást a földhivataltól, hogy elgazosodott egy telek, amit gyerekkorunkban az öcsém és az én nevemre vettek, tegyük rendbe, a jóképességű irodista pedig az eredeti nevemre írt, zárójelben az újat is megadva.

A kettessel ne foglalkozz, fogalma sincs, miről beszél. Annyira kell a nyomós ok, hogy keresztnév-változtatáskor rendre azt írják be indoknak, hogy "jobban illik az egyéniségemhez", családnév esetében ez vicces lenne, de elfogadják, hogy rossz a viszonyod az apáddal, nem akarod a nevét viselni, hátrányt jelent, mert a származásodra utal, de sokan csak szeretnének ritkább nevet, pl. Boldogkői Zsolt és Toroczkai László eredezileg Tóth és Kovács volt.

2023. júl. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megváltoztatod a neved új születési anyakönyvi kivonatot is kapsz az új neveddel és onnantól kezdve csak azt kell írni mindenhová ahol a születési nevedet kérik oda is. A régi neved sehova nem kell írnod. Én nevet változtattam, ez így van.
2023. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Születési név változtatás után új születési neved lesz, új születési anyakönyvi kivonatot kapsz, minden okmányodat lecserélik. Ha születési nevet kell beírni valahová, oda is az új nevedet kell írni, hiszen a születési név változott meg.

Kapsz majd egy papírt postán a névváltoztatásról, szükség esetén be tudod mutatni, azon látszik, hogy miről mire változott a neved. Nekem még sehol nem kérték. Személyi alapján átírták a nevem és a születési nevem is az újra, ha valahol a régi volt megadva.

2023. júl. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Legyszives irjatok le altalanosagban hogy milyen hivatalos okmanyokat kell felkeresnem nevvaltozaskor.

Nagyjabol osszeirtam mar. Csak hatha kimaradt valami. Koszonom.

2023. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Személyi igazolvány, lakcímkártya, Adó, Tb kártya (ezeket nekem anno ingyen cserélték). Ezeken kívül a bankod. Meg amid még hivatalos helyen van. Pl. munkaügyi központban is lejelenteni, hogy változott a neved stb.
2023. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogosítványt is cserélni kell, ha van. Az 4000 Ft. Közmű szolgáltatónál is be kell jelenteni, erre már létezik az e-bejelentő, ahol egyben meg lehet csinálni online. A telefon, internet, TV szolgáltató lehet még, ahol külön kell bejelenteni. És a földhivatalban is, ha van a neveden ingatlan.
2023. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8-as annyival egészíteném ki, hogy a telefon szolgáltatóval (Yettel, Vodafon, Telenor, T-Mobil, stb.) az éves adategyeztetés előtt célszerű lenne közölni az új nevet, hogy ne a régi személyazonosság alapján akarják azonosítani.
2023. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!