Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy rengeteg...

Miért van az, hogy rengeteg elhízott embernek abszolút nincs reális önképe?

Figyelt kérdés

Az elhízottak száma nő, ez azt hiszem tényként is kezelhető.

Viszont mostanában egyre inkább találkozom azzal a jelenséggel, hogy a kórosan elhízott emberek egyáltalán nincsenek tisztában az elhízásuk mértékével, és akkor sem nagyon fogják fel, ha az ember finoman próbál utalni rá valami miatt.


Ti tapasztaltok hasonlót? Ha igen, milyen példákat láttatok?


2023. júl. 20. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Téves az önképük a tükörben is.

Én ezt magamon tapasztam. Akkor döbbentem meg, amikor egy családi összejövetelen készült csoportos foton megláttam, hogy én vagyok a legkövérebb.


Nagy löket volt. Azóta fözelékek, semmi kenyér, sok gyümölcs, zöldség.

2023. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Persze. De ez rám is igaz. Van rajtam egy húszas fölös és még mindig 50 kilósnak érzem magam. Aztán szembe jön egy fénykép, amin látom a valóságot és mindig megdöbbenek. Hogy miért van? Nem tudom. Szar érzés? Igen az. Próbálok ellene tenni, de az az igazság, hogy nem egyszerű. Annyira sok feladatom van, ami mind időt vesz el és előbbre való a diéta, mozgás témánál, hogy egyszerűen nem fér bele az életembe a rendszer. Akkor nem volt ezzel semmi gondom, amikor külföldön éltem és dolgoztam. Semmi másra nem volt gondom csak legyen tiszta ruha, zabálni való és legyen kész a munka. Annyit jártam gyalog, hogy sportolnom sem kellett. Szóval nincs válasz a kérdésedre, hogy miért, de igen,ezek tények.
2023. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Találkoztam ilyennel. 150 kilós srác azt gondolta magáról, hogy ő rohadt jó faszi és nem értette, hogy miért nem akarok összejönni vele. (Én 60 kiló voltam.)
2023. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem érdekelne, hogy ki mennyire elhízott. Csak nem árt, ha tisztában vannak vele, meg a következményeivel is.


Jön a 140 kg-os terhes, és ki van akadva, hogy sokáig tart a genetikai ultrahangvizsgálat. Mikor finoman próbálja neki mondani az orvos, hogy nem jók a látási viszonyok, akkor sem fogja fel, hogy azért mert az ultrahangképet jelentősen befolyásolja, hogy hány cm zsírrétegen keresztül kell áthatolni, hanem ártatlan fejjel megkérdezi, hogy "rosszul fekszik a kisbaba?", "Jaaaaj, elbújt?, "Mindig huncutkodik" stb.


Vagy mikor CTG vizsgálaton kiakad, hogy meddig tart a szülésznőnek megkeresni a szívhangot...


Vagy mikor visszajön a 160 kg-os, kötényhasú beteg császármetszés után, hogy folyik a sebéből a váladék.

Majd megkérdezi teljesen naivan, hogy "miért lehet ez?"

És mikor elmagyarzod neki, hogy a zsírszövet nagyon szarul gyógyul sajnos, és a sebgyógyulási zavar kockázata nagyon magas, akkor teljesen meglepődik.


Szóval oké, legyen kövér. Csak ne lepődjön már meg rajta, hogy az ultrahangvizsgálatra ráírják, hogy korlátozottan értékelhető.

Vagy ne lepődjön meg, hogy bizony nagy hasi műtét után nagy eséllyel folyni fog a váladék a sebéből.

2023. júl. 20. 22:05
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Ezt szokták meg, reménytelennek érzik, hogy változás jöjjön az életükbe.
2023. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

#4 "kitűnik az írásodból, hogy csak meg akarod alázni a túlsúlyos embereket"


Ezt szerintem te magyarázod bele, én semmi ilyesmit nem látok a kérdező kiírásában. Rá tudnál mutatni pontosan, hogy mi az, ami olyan szándékosan megalázó a kérdésében?

2023. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyemen a büfés csaj ilyen. Szerintem 120 kg körül van, haspóló, cicanadrág. Ami nem mellesleg átlátszik, ahogy feszül a seggén. Borzasztó ízléstelen és gusztustalan látvány.


Pedig szegény arcra nem csúnya, ha NORMÁLISAN, a méreteinek megfelelően választaná ki az öltözékét, akkor egész csinos csaj lehetne. De 0 önkritikája van. Ami nagy baj.

2023. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
Én se vettem észre. Csak amikor már ziháltam és úgy döntöttem hogy lefogyok, lefogytam, akkor láttam hogy Úúristeeeen, hogy néztem ki.
2023. júl. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én pont a fordítottja vagyok. A tükörben teljesen átlagos testalkatú embert látok, a súly-magasság arányom pedig hol a normál, hol a sovány kategóriában van. Aztán látok magamról egy fotót, és mint ahogy valaki írta fentebb, megdöbbenek, hogy ki a fene az a pálcika ott, az nem lehetek én.


A 4-es kommented alapján egészségügyben dolgozol, te tisztában vagy olyan dolgokkal, amikkel az átlagember nincs. Nem azért lepődnek meg azon, hogy lassan gyógyulnak a sebeik, vagy nem hatol át az ultrahang olyan jól a zsíron, mert ne lennének tisztában azzal, hogy kövérek, hanem egyszerűen nem tudják ezeket szerintem. Te évekig tanultad, ők meg addig mást tanultak.


Egyébként meg ez szerintem olyan, mint az összes többi önpusztító dolog. Én 10 évig dohányoztam, és úgy voltam vele, hogy mi baj lehet belőle, tök jól elvagyok, egészséges vagyok, eljártam futni (most is eljárok, csak most már nem gyújtok rá azonnal a futás végén), és jó erőben voltam, jó időket futottam, versenyeztem is. Aki iszik, annak se holnap, vagy 10 év múlva lesz következménye, hanem mondjuk 50 évesen. Aki meg el van hízva, mint a fene, annak is lehet tökéletes vérképe, meg mindene fiatalon, aztán úgy van vele, hogy végül is ő egészséges, akkor ez nem probléma.


Az öltözködést is felhozta valaki, ahhoz annyit fűznék hozzá, hogy van egy nagyobb darab barátnőm. Szép lány, fiatal, szeretne csinosan öltözni, és jó ízlése is van, de egy katasztrófa vele vásárolni. A nagyméretű ruhák legtöbbször borzasztóan néznek ki, és ilyen sátorszabásúak, mintha csak arra lennének tervezve, hogy eltakarják az ember testét. Vele vásárolva látom, hogy nekem mennyivel könnyebb, én bemegyek egy üzletbe, és tuti találok olyan ruhát, ami tetszik, és van a méretemben. Neki hiába állna jól ugyanaz a darab, az ő méretében már nincs, pedig annyira nem nagy, talán egy 44-46-os lehet. Válogathat a nagymama-stílusú sátorpólókból. És akkor még nem is említettem az online vásárlást.

2023. júl. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Jó nagy szarláda vagy, hogy töröltetted a kommentemet, pedig az igazat írtam, a te bajod, hogy fáj! Ilyenek dolgoznak az egészségügyben? Nem csoda, hogy ott tart, ahol. empátia nélküli, Napóleon-szindrómás, nárcisztikus pszichopaták. Büszke lehetsz magadra.
2023. júl. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!