Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy rendezzem ezt el magamba?

Hogy rendezzem ezt el magamba?

Figyelt kérdés
Egy közeli családtagom kómába került, sajnos nagyon kevés az esély, hogy visszatér közénk. Már 10 napja tart. Az elmúlt egy-két évben elég rosszul voltam lelkileg, nem voltam jól és nem voltam boldog sem, nem tudtam kimutatni, hogy szeretem és nem is mondtam most nagyon bánt. Nagyon sok mindent köszönhetek neki, annyi áldozatot hozott miattam. Elmentem az intenzívre, hogy beszéljek neki, de nem tudtam megszólalni, nem jött ki hang a számon, lesokkolt a látvány, méltatlan állapot, megszakad a szívem, annyira sajnálom, szegény ő tényleg nem ezt érdemelte. Hibásnak érzem magam, talán ha jobban szerettem volna, és boldogabbanak érzi magát, talán nem történik meg. Nem akarom, hogy szenvedjen, ott fekszik, mozdulatlanul, egyedül és én nem tudok semmit tenni, emiatt is bűntudatom van. Ő miért szenved és én miért nem?

#bűntudat #megbírkózás
2023. júl. 21. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
És mit tettél valóságosan?
2023. júl. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi baj. Nem tehetsz róla. Nem a te hibád. Már azzal sokat tettél, hogy bementél hozzá a kórházba. Nagyon nehéz időszak lesz ez számodra, de muszáj megbocsájtani magadnak. Te megtettél mindent, az időt pedig nem lehet visszaforgatni, a legtöbb, amit tehetsz, hogy tanulsz belőle, és ezentúl azonnal elmondod embereknek, hogy szereted őket. De biztos vagyok benne, hogy a rokonod tudja, érzi, hogy szereted.


Én egy nagyszülőmmel voltam hasonlóképp, 2021 őszén beutalták a kórházba egy fosós-hányós vírussal, gondoltam, majd holnap meglátogatom... Vagy majd inkább holnapután, mert ma túlórázni kell. Aztán lezárták a kórházat a covid miatt, másnap volt a születésnapom, hívott valaki háromszor ismeretlen számról, de nem tudtam felvenni, mert dolgoztam, és az öltözőben volt a telefonom, este meg már úgy éreztem, hogy nem lenne illendő visszahívni. Azt hittem, hogy van időm. Másnap anyám küldött egy üzeneetet, hogy meghalt a mama. Teljesen összetörtem, nem is a veszteségem miatt, hanem mert ismertem a mamát, ő mindig mellettem állt, és nagyon társasági ember volt, gondolom, ő próbált hívni, hogy felköszöntsön a születésnapomon, nem volt saját telefonja, és elkérte a szobatársáét, vagy egy ápolóét. Én meg nem vettem fel, mikor utolsó esélyem lett volna beszélni vele. Egyedül halt meg, pedig mindig úgy képzelte, hogy majd a nagy családja körében, a sok gyereke és unokája kíséri el az utolsó útjára, és én, mint egyik unokája, szívesen megtettem volna, de azt se tudom, volt-e mellette valaki, aki fogta a kezét, vagy adott volna neki egy pohár vizet. Én nagyjából másfél évig ostoroztam magam, hogy biztos miattam halt meg, mert nem vettem fel a telefont, és emiatt halt meg másnap. Mostanra nagyjából feldolgoztam, és tudom, hogy így is - úgy is meghalt volna valószínűleg, már csak azt sajnálom, hogy a zárás miatt nem tudtam bemenni hozzá. De biztos vagyok benne, hogy tudta, hogy mennyire szeretem. A rokonod is tudja. Nem vagy hibás abban, hogy nem tudsz hozzászólni. Attól még szerintem érzi, hogy ott vagy, és ezzel megtettél minden tőled tellhetőt.


És még egyszer, sajnálom, hogy ezen kell keresztülmenned.

2023. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!