Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nemrég kaptam egy SMS-t...

Nemrég kaptam egy SMS-t valamiféle Intrumtól, hogy rendezzem a tartozásomat, de tudomásom szerint nincs semmilyen tartozásom mi akar ez lenni?

Figyelt kérdés

Szóval kaptam ezt az üzenetet, hogy "Tisztelt ugyfelunk!Tartozasanak rendezese ugyeben kerem haladektalanul vegye fel velunk a kapcsolatot!;Irat: (telefonszám) Intrum Justitia Kft"

Mit jelentsen ez? Nincs semmilyen tartozásom se parkolás se semmi, sőt kocsim sincs. Milyen tartozásom lehet? Mit csináljak hívjam fel őket, vagy mit csináljak?


2015. ápr. 24. 18:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez egy létező cég? vagy csak pénzt akarnak kicsikarni tőled?
2015. ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy milyen cég. De én úgy tudom, hogy nekem nincs semmilyen tartozásom se hitelem se semmi ilyesmi. Anyámék már szóltam ők se tudnak semmi ilyesmiről, de akkor mi lehet ez?
2015. ápr. 24. 18:41
 3/17 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen cég. Keress rá googlen. Én találtam pár érdekes információt róluk.. Elvileg vmi nemzetközi behajtócég
2015. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is kaptam már ehhez hasonló sms-t olyan cégtől akinek közelébe se jártam soha. Egyszerűen leszartam, nem tanúsítottam figyelmet. Ennyi.
2015. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De minek küldték nekem ezt az SMS-t? Nekem nincs tartozásom most mit csináljak? Az előbb találtam róluk egy cikket lehet, hogy valamilyen szélhámosság áldozata vagyok? [link]
2015. ápr. 24. 18:51
 6/17 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy létezik ilyen cég, nem biztos, hogy ő küldte az sms-t. Ilyen ügyeket egyébként sem sms-ben szoktak intézni. Komolytalan az egész. Valaki pénzt akar lejmolni tőled.
2015. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Gondolom Telenoros vagy? Bár több más cég is az Instrum Justitiára engedményezi a követeléseit, de talán ők a legelterjedtebbek.

Ha tudomásod szerint nincs elmulasztott/későn befizetett telefonszámlád, akkor keresd fel őket, átküldöd a megfelelő igazolásokat és el van felejtve. Egyéb esetben seperc alatt közjegyző elé kerül a dolog fizetési meghagyásként, aztán 15 napon belül ellentmondhatsz, de ha mondjuk volt tartozásod és csak később fizetted be, akkor pluszban ott lesz az eljárási költség is.

Ha meg van tartozásod, akkor rendezd le mielőbb velük. Nem tudom mennyire segítőkészek, de gondolom nekik se érdekük fmh-val szarozni.

2015. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De, ha nem ők küldték, akkor miért "INTRUM" néven jött az SMS?
2015. ápr. 24. 19:00
 9/17 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket
2015. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#7 Nem Telenoros vagyok, hanem Telekomos. Nincs előfizetéses kártyám Domino kártyám van, és a SIM kártya is a nevemen, nem értem milyen adósságom lehet.

#9 Már próbáltam hívni őket háromszor is, de nem veszik fel.

2015. ápr. 24. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!