Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 10 évesen megrongáltam egy...

10 évesen megrongáltam egy autót, eddig nem furdalt a lelkiismeret, de most már nagyon. Hogyan rendezzem ezt le ?

Figyelt kérdés

10 éves voltam, Balatonon voltunk ( tavon, nem a településen) mentem biciklizni egy jó nagy Csepel canga volt megálltam venni barackot a tartóját a bicajnak a kavicsos talajra tettem mellém állt egy Nissan Micra ( akkoriban már autó-bazárt nézegettem tudtam ) én tettem fel a csomagtartóra a barackot amikor eldőlt a bicikli és aki ismeri a csepel bicajt az tudja , hogy a kormányvédője kemény műanyag nos azzal végigszántottam az ajtón lett egy nagy karc. Odajött hozzám a bácsi és kiabált németül mert osztrák volt én nem tudtam mit beszél és kiabált elsiettem és senkinek nem beszéltem erről.


Most így belegondolva nagyon rossz tudni azt, hogy legalább 40 ezer forintos kárt okoztam és nem térítettem meg vagyis hát a szüleim, de féltem mert kiabált.

Most jött elő bennem, hogy nézem a Becsületesneppert és egy nagy karc miatt nem vett autót. 12 éve volt. Rossz arra gondolni, hogy egy kis garázda majom voltam.



2020. aug. 26. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Dehogy voltál garázda, hisz nem direkt karcoltad meg a kocsit, baleset volt. A német meg egy bunkó paraszt volt, hogy elkezdett ordibálni egy 10 éves gyerekkel. Főleg így, hogy véletlen volt. Tedd túl magad ezen.
2020. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
20-ért megcsinálják vidéken :) Á, megbántad, meggyóntad, minek ezzel foglalkozni.
2020. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
10 éves voltál és nem szándékosan csináltad, emiatt ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
2020. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem direkt csináltad, 10 évesen pedig normális reakció, hogy félsz és ezért inkább hallgatsz. Ha most csináltad volna ugyanezt, akkor más lenne.
2020. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha ennyire lelkiismeret furdalásod van egy olyan eset után ami közben már eltelt 12 év, akkor keressél föl egy pszichológust. Valamilyen mentális problémád lehet, ha egy ilyen ügyet még mindig nem tudsz elengedni. Semmilyen emberi sérülés nem történt, csak egy autókarcolás, annak is már 12 éve. Mindenképpen pszichológushoz menjél, mert valami nem oké nálad.
2020. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megbántad, nem tehetsz mást, a múltat nem lehet megváltoztatni. Én 7-8 évesen elloptam egy boltból egy pez cukorkát heccből és szégyellek rágondolni, pedig elmúltam 30.

Tedd túl magad rajta, más lehetőséged nincs. Ha nagyon emészt és nem megy, akkor "vezekeld" le a javítás árát például társadalmi munkával.

2020. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Gondolj arra, hogy milyen jo, hogy teged ez bantani tudd, es engedd el. Ha kulccsal szandekosan karcoltad volna ossze, akkor azert szaggathatnad kicsit a ruhadat.
2020. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%

Gratulálok ahhoz, hogy van lelkiismereted !!

Hidd el, hogy nem mindenkinek van manapság.

2020. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!