Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élő Magyarok,...

Külföldön élő Magyarok, mennyire vált be nektek Magyarország elhagyása?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon. Itt az emberek rendesebben, a környezet tisztább és minden téren jobb a helyzet.
2023. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leírnátok hogy milyen országba költöztetek.
2023. júl. 24. 18:15
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Ausztria, 5 éve és nagyon bevált!
2023. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Erdelybol Irorszagba.

Igen bevalt, es pozitiv a jovokep.

2023. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Én Svédországban dolgozom már 4. éve, és itt is akarok maradni. Úgyhogy bevált.
2023. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Kisebb-nagyobb megszakításokkal 8 éve élek Angliában.

Nekem nagyon bevált, szeretem, de sajnos most úgy alakultak a dolgok, hogy haza kell költöznöm (bár nem tervezem végleg, max néhány év) és már a gondolattól is kikészülök, konkrétan rettegek attól mi vár "otthon".

2023. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

USA

Reszben jo, reszben nem.

Nyilvan jo hogy tobb a kereset, bizonyos dolgok ugyan annyiba kerulnek mint barhol mashol csak kevesebb ideig kell ra gyujteni, pl uj auto, uj tv, laptop. Meg egy rakas aprosag van ami tetszik, pl mindenhol van wc es ingyenes, mindenhol van parkolo, ha elmesz kirandulni, egy etterembe, boltba, jatszoterre, parkba, tuti hogy van parkolohely az autodnak. Ha valamit vettel de nem tetszik akkor visszaviszed es visszakapod a penzt. Online vasarlas is egyszerubb, nem neked kell rohangalnod a bankba hogy utalj penzt az eladonak mint pl a vateran, hanem online fizetsz kartyaval.


Ami nem tetszik hogy nem az anyanyelvemen beszelek hanem angolul kell beszelnem minden nap, nincs itt a csaladom, nincsenek itt barataim, ismeroseim is alig vannak es az amerikaiakkal nehez baratsagot kialakitani. Az itteni magyarok pedig felszinesek, erdekbaratsagokat keresnek.

Az iskolarendszer sem tetszik, ha nincs penzed akkor szar helyen laksz, igy a gyereked is oda a hely szar iskolaba kell hogy jarjon. Az ilyen iskolak tele vannak feketekkel meg latinokkal.

Magyarorszagon legalabb jarhatsz elit gimnaziumba szegeny szulok gyermekekent ha jo tanulo vagy.

2023. júl. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Én svájcban élek 8 éve. Persze az élet itt sem fenékig tejfel, gondok itt is vannak, család, barátok, bosszantó dolgok de összeségében megérte. 2 évvel ezelőtt gondolkoztunk a hazaköltözésen, de elnézve a mai helyzetet maradni fogunk, lehet örökre, de nyugdíjig biztosan.

Most készülünk lakást venni svájcban, úgy hogy sima melósok vagyunk, hát ha még egy jó szakmám/diplomám lenne. Otthon kényelmes irodai munkám volt, és a fizuból is kijöttem, azt hagytam ott. Nekem speciel a karrier nem olyan fontos, fontossab az hogy a magánéletemben hogyan érzem magam.


Pozitívum az anyagi és testi biztonság hogy nem kell félned semmitől este 10kor a legsötétebb sikátorban sem. A világ kitárúl elötted, pl. Lakásnál azon gondolkoztunk hogy Magyarországon házat, Ausztriában lakás, svájcban lakást vagy maradunk albérletben és egzotikus helyen nyaralót vegyünk-e.


Negatívum hogy mégse az anyanyelved, sok az ismeretlen dolog ügyintézésnél, sok utánajárás...stb. Család otthon, haverok otthon. Ha van szakmád, diplmád nem fogadják el csak ha hiányszakma.

2023. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Több, mint húsz éve élek boldogan Ausztriában.

Imádom a kultúrát,a konyhát,az emberek kedvességét és segítőkészségét. A kollégáimmal főnökséggel remekül kijövök. Valami 13 éve vagyok a cégemnél és innen szándékozom nyugdíjba vonulni.


Életem legjobb döntése volt eljönni ide. Most már elmondhatom magamról, hogy többet éltem Ausztriában, mint Magyarországon.


Sokáig halogattam,de most már elindíttattam a kérelmet az osztrák állampolgárság megszerzéséhez. Tízévente egyszer ( kétszer) csak azért Magyarországra menni hogy legyen érvényes útlevelem: ennyi időt töltök az országban.


Az összes osztrák kritériumnak megfelelek. Minden papír,vizsga megvan. Hitelem nincs, viszont van masszívan stabil munkahelyem. Minden rendben.


Már csak az a kérdés, hogy a magyar hatóságok mit akarnak majd tőlem.


Már a " magyar állampolgárságról való lemondó nyilatkozat" megér egy misét.

Nem elég megadni az anya adatait, mint minden más esetben. Hát persze hogy anyám adatait fejből tudom.

Nem, nem: tudni akarják az apa adatait is, továbbá a szüleim esküvőjének pontos dátumát és helyét.


Te jó ég 😱😱😱

A szüleim több, mint negyven éve elváltak és apám több, mint harminc éve halott. Anyu már semmire nem emlékszik és a házassági/ válási anyakönyvi kivonatot is rég kidobta.


Nem,a saját anyakönyvi kivonatában mindenkinek csak a szülők neve szerepel a születésük dátuma nem.


Összetelefonált a család és néhány óra alatt "összefésülték " nekem az adatokat. Teljesen ledöbbentem,de persze nagyon örülök, hogy sikerült nekik.

Nekem innen Ausztria tetejéről esélyem sem volt hozzájutni ezekhez.

Telefonálgattam, email- ekat írtam,de mindenhol falba ütköztem.

Hála a nővéreimnek és a nagynénémnek tegnap megtudtam,amit kellett.


VÉGRE belendülhet életem egyik legfontosabb projektje.


Most már tényleg gyorsan kell cselekedni, mielőtt Orbán Viktor miniszterelnök teljesen megbolondul. Vannak erre mutató jelek.

2023. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges megkérdezni ilyeneket. 99%-ban mindig ugyan az a helyzet. Úgyis mindegyik akik kiment az azért mert ki mert pénz. A többi meg majd kialakul. A lényeg, hogy az anyagiak meglegyenek. Ez van mindenkinél és legyen akár milyen nem tetsző dolog egy adott országban úgyis az anyagiak miatt ott maradnak vagy ha nem egy hasonló jóléti országot választanak és odamennek.
2023. okt. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!