Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek szorongás, depressz...

Mit tegyek szorongás, depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Pár emberrel beszélgettem már innen és máshonnan is, és témától függetlenül mindenki azt mondta menjek pszichológushoz a szorongásom miatt. Nem rosszból mondták, hanem tényleg segítő szándékkal, tehát nem a beszélgetés fordult személyeskedésbe. Ha ez számít.

Én tudtam, hogy más vagyok, és vannak gondjaim, de ennyire nagy lenne baj, az meglepett.

Olyannyira magányos vagyok már, hogy néha a legrosszabbra gondoltam, de képtelen lennék rá, mert annyi sok szép dolog van. Például sose voltam még szerelmes, és ezt is szeretném átélni egyszer.


2023. júl. 26. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Én ha depis vagyok, akkor kimegyek a természetbe vagy egy jó zene és film is segít.
2023. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
És mi gátol abban, hogy pszichológushoz menj?
2023. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Természetbe is szoktam menni, de egyedül kicsit néha unalmas. Meg mindig azon görcsölök, hogy mindenki engem figyel.

Ha jön velem szembe valaki, sokszor messziről kikerülnek, vagy átmennek az út másik oldalára. Sokszor az az érzésem ellenszenves vagyok és félnek tőlem mások.

Filmeket szeretem, a zenét is. Azok le tudnak kötni, de csak arra az időre. 😣

2023. júl. 26. 11:17
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Pszichológushoz azért is lenne érdemes járni, mert tudnál beszélgetni egy másik emberrel, ez növelné az önbizalmadat és sokkal nagyobb bizalmat adna más emberek felé is. Nem éreznéd magad annyira elszigeteltnek. +segíthet fejlődni az élet egyéb területein is.
2023. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egy pszichológusnál csak azon járna az agyam, hogy legbelül röhög rajtam, szán engem.

Nem utolsó sorban meg csak a pénz miatt csinálja, nem szívből akar segíteni.

2023. júl. 26. 11:29
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Hali! Nyilván nem azért mondják mert ezzel rosszat akarnak, csak egyszerűen ha magányos az ember akkor nyilván nincs is kinek beszélni a problémáról, ellenben pedig az öngyilkosságra gondolni igen nagy hülyeség. Nekem is voltak már gondjaim, sőt.. De nem mentem el se orvoshoz vele (mert hülyeségnek tartottam azt is) de ha ezek olyan problémák amiken te egyedül vagy esetleg szüleid segítségével sem tudsz helyrerázódni, akkor keresni kell egy jó dokit. Nem gáz elmenni hozzá, nagyon sokan járnak ám ilyenekhez.. nem is gondolnád hogy még hírességek is. Szoval fel a fejjel.
2023. júl. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha gondolod nekem írhatsz. Én sok terápián részt vettem már. Rengeteg szakember kezelt. Generalizált szorongással, depresszióval és személyiségzavarral.

De a gyógyszert már elhagytam. És elég sokat fejlődtem. A szorongás még jelen van, de egyre jobban kezelem.

2023. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne hidd ezt! Nem mondom hogy nincs ilyen mert nem ismerek minden pszichológust de szerintem a legtöbb segítő hozzá állású.

Mit gondolsz egy pszichológusnak nem számít hogy milyen híre megy? Ha egy kókler kőművest nem hívnak a rossz híre miatt egy pszichológusjoz sem fognak elmenni. Érdemes célirányosan olyat keresni akinek jó híre van.

2023. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott hogy a fejlődéshez nagyon fontos az őszinteség. Ha felvállalod igen most itt tartasz, ennyit tudsz, hogy szorongsz, az már elindulás a siker útján. Vállald fel magad, ott tartasz, ahol tartasz, lehet hogy szánalmas, lehet nevetséges de onnan fogsz tudni előre haladni! Meg fogsz lepődni aztán nagyon hamar, ja csak ettől féltem??
2023. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az mitől lenne szánalmas?
2023. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!