Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szociális szorongással küzdők!...

Szociális szorongással küzdők! Ti hogyan küzdötök meg ezzel?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben alakult ki bennem egyfajta szorongás a szocializálódással kapcsolatban. Eljutottam egy olyan pontra, hogy alig merek beszélni, mert folyamatosan ott van az a gondolat, hogy mi lesz, ha valamit elrontok. Mi lesz, ha valakit véletlenül megbántok. Aztán már nem is próbálkoztam, beletörődve abba, hogy antiszociális vagyok. Egy barátom van, akit indentitása miatt kinéznek az osztályból, vele együtt engem is. Nem tudok kiszakadni ebből az állapotból, és átvették felettem a kontrollt a negatív vélemények. Az életkedvem megszűnt, nem kötnek le azok a szórakozások, amiket eddig szerettem, és magamba zuhanok. Étvágyam csökkent.


Válaszaitokat előre is köszönöm <3


16L



2022. júl. 24. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Te is tudod, hogy pszichológus, oda is írtad magadnak. Csak ehhez az kell, hogy a szüleidet kérd meg, hogy vigyenek el. Kell valaki, aki segít meggyőzni téged, hogy ezek csak a te fejedben lévő önbizalom-hiányos gondolatok, nem tárgyszerű veszélyek. És az az ellenszere, hogy megkeresed a számodra szimpatikus embereket, akár osztályon kívül is, és azokkal szóbaállsz. Te nem antiszociális vagy, hanem szorongó.
2022. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Most menj szakemberhez, de sürgősen. Nekem is a te korodban kezdődött, nem kértem szaksegítséget, végül eljutottam oda hogy 15 évig a küszöböt sem léptem át.

30 felett kezdtem változtatni mert már nem bírtam tovább az ingerszegénységet és a magányt. Most pedig hiába próbálkozok visszaintegrálódni a társadalomba, nincs semmi tapasztalatom szociális szituk tekintetében, állandóan beégetem magam és kínosan viselkedek. Sokszor nem tudom normálisan lereagálni ha valaki hozzám szól, csak vigyorgok. Egyszerűen lefagyok, nem jut eszembe semmi odaillő válasz, csak később otthon, amikor az adott szituáción rágódok a végtelenségig. Nem éltem át azokat a helyzeteket amiket át kellett volna tizen és huszonévesen a mindennapi interakciók során amik egy embert érnek, és most olyan mintha megrekedtem volna tinikorban lelkileg. Sokszor azt sem tudom, kinek hogy köszönjek hirtelen :/

Ne hagyd hogy rajtad is ennyire eluralkodjon!

2022. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat <3
2022. júl. 24. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Rájöttem, hogy mind hulladék. Az ő megitélésük semmivel sem jobb, fejlettebb, fontosabb, vagy ilyesmi, bárkiénél, és ha az is lenne, se számitana, csak az, a valóságban mi van, az pedig ettől független.


Pár év alatt onnan, hogy egyáltalán semmi esély arra se, hogy családdal találkozzak, eljutottam oda, hogy bárhova, bármikor, egyedül, és "kinos" helyzetben is úgy vagyok vele, hogy "oké".

2022. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Pszichológus. Ha szüleid thdják fizetni,az a legjobb.

Ha nem, akkor sulipszichológus. Esetleg kórházi, pszichiátria osztályon lehet találni pszichológust.


Emellett önfejlesztés, önismeret, önérvényesítés témákat olvass, tanulj, ha van, akkor tréningek is nagyon jók.


Szintén hasznos a sportolás. Heti 3x edzésed legyen legalább. Nagyon sokat jelent a szorongással és önbizalommal kapcsolatban a testmozgás. Muszáj találnod valamit.

2022. júl. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
84%

Én is szociális szorongással küzdök, kitartást!😬

Fordulj szakemberhez mindenképp, illetve mondd el a szüleidnek, hogy hogy érzed magad társaságban.

2022. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!