Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jobb kezesnek vagy bal kezesne...

Jobb kezesnek vagy bal kezesnek jobb lenni?

Figyelt kérdés
Tudom érdekes kérdés de érdekelne hogy ti hogy gondoljátok:D

2023. júl. 29. 13:00
A kérdező szavazást indított:
Jobb kéz
Bal kéz
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb kezesnek. Az emberek többsége az, a legtöbb dolog jobbkezeseknek van tervezve, szóval jobbkezesnek lenni könnyebb.
2023. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért is jobb jobb kezesnek lenni, mert ahogy írnak, nem kenik el a tintát írás közben a lapon. A bal kezesek sokszor a kezüket végighúzzák a lapon írás közben, így sokszor elkenődik a toll tintája. Olyan furán tudnak csak írni szegények. :D
2023. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Balkezes vagyok. Szerintem a jobbkezességnek kevesebb a háttánya, mint a balnak. A kiöntők, az elmosódás írás közben, a csak jobbkezesekre tervezett iskolai szék, amin jobbról van a füzet tartója, a padtársad biztos, hogy jobbkezes lesz, és vagy lelóg a kezed az asztalról, vagy összeütköztök. Tudnám még sorolni, de ami még bosszantó, az az életen át tartó rácsodálkozó kérdés kb idegenektől is, hogy "te balkezes vaaaaaaagy?" 🫣

Szóval nem érzem előnyét ennek... Bárcsak jobbkezes lennék.

2023. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2023. júl. 30. 00:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én balkezes vagyok, és van pár előnyös dolog benne azért. Ahogy fentebb is említették páran, minden eszköz jobbkezesekre lett tervezve, így akarva-akaratlanul is sokkal ügyesebb lesz az ügyetlenebbik kezed (balkezesek esetén a jobb), mint egy jobbkezesnek az ügyetlenebbik keze, (esetükben a bal). Nem tűnik nagy dolognak, de sok apró munkafolyamatban nagyon hasznos. Nekem az eredeti szakmám szakács, és feltűnt, mennyivel gyorsabban dolgozok, mint a jobbkezes munkatársaim - és nem azért, mert jobb lettem volna náluk, hanem mert rá voltam kényszerítve arra, hogy mindkét kezemmel megtanuljak dolgokat. Ez nem tudom, mennyire érthető, de én hatalmas előnyként érzékeltem.

Ahol még nagyon hasznos lehet, az a sport. Labdajátékokban, küzdősportokban meg tudod lepni az ellenfeled azzal, hogy nem arról az oldalról jön a csel, vagy a támadás, amerről számít rá.

2023. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszii
2023. júl. 30. 15:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vélem, jobbkezesnek lenni szerencsésebb, - mert mindent a jobbkezes használatra gyártanak nagyban (ahol számít a felhasználó oldal).

Ha gyártanak valamit balkezeseknek - mint például a papírvágó olló, - azt eléggé keményen meg kell fizetni. Pechemre, balkezes vagyok.

2023. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Balkezesek!


Ne legyetek elkenődve emiatt, különlegesek vagytok! 😊


#2 válaszoló voltam.

2023. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hmm, én inkább kétkezes vagyok, ballal írok, de minden mást (evőeszköz, olló, labdadobás stb) jobbal csinálok. A tintát nem szoktam elkenni a papíron, olyan van, hogy a kezemet megfogja. De azért talán még nem kell ilyen lesajnálóan szegényezni meg furázni, érdekes módon semmi gond nincs az írásommal, a legtöbben átlagosnak vagy kifejezetten szépnek tartják (nem dicsekvésként mondom).

Echte balkezesnek lenni nagy előny sok sportban, pl kézilabda, vízilabda, vívás, box stb, mert nehezebb kivédeni a támadást, mivel a többség még mindig jobbkezes.

A mindennapi életben szerintem inkább hátrány, ha pl valakinek külön balkezes eszközöket kell vennie, mert drágábbak.

Amúgy a balkezességemre eddig szinte csak szintén balkezesek csodálkoztak rá. Én is hamarabb észreveszem, ha valaki az, másnak meg fel se tűnik, a jobbos kollégáim többségének gőze sem volt róla, amíg nem mondtam külön. :)

nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, amúgy igen. Általában olyanok vették észre, akik vagy maguk is balkezesek, vagy van közeli ismerősük, aki az (pl. bankban aláírok egy papírt, és az ügyintéző megjegyzi, hogy nahát, balkezes vagyok, pont, mint a lánya).

A legviccesebb számomra az, mikor a saját apám időről időre elfelejti, és újra és újra rácsodálkozik :D Számára ez valamiért nem releváns információ, így nem jegyzi meg. Egyébként ő is, mint az emberek egy része furán működik, egyszer random beállított egy szatyornyi csöves kukoricával, hogy bocs' a zavarásért, csak épp a közelben volt dolga, és mellette kukoricát árultak egy háznál, és eszébe jutott, hogy egyszer 11 évesen a strandon azt mondtam, hogy a főtt kukorica a világ legjobb étele és bármennyit meg tudnék enni belőle, szóval tessék itt egy szatyor kukorica. Szóval arra emlékszik, hogy majdnem 20 éve valami strandon azt mondtam, hogy szeretek valamit, de azt rendre elfelejti, hogy melyik a domináns kezem, pedig pont az ő családjától örököltem a hajlamot.

nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!