Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kezesnek számítok?

Milyen kezesnek számítok?

Figyelt kérdés
Ha bal kézzel írok, rajzolok, fogom a kanalat és a villát evés közben, de minden mást jobb kézzel csinálok, pl késsel/ollóval vágás, dobás, labda elkapása, ütés... akkor most jobb vagy bal kezes vagyok? (a bal kezemet érzem ügyesebbnek, a jobbat meg erősebbnek)

2014. jún. 2. 11:15
 1/2 anonim válasza:

Hivatalosan bal kezes vagy, mert azzal írsz, azzal eszel.

Valószínű az történhetett, h kiskorodban valamiért bal kézzel kezdted/kezdték eröltetni a kezedbe adni a tollat, így ezt szoktad meg, viszont ha reflexből jobb kézzel kapod el az érkező labdát, akkor az kell az ügyesebb legyen.


de hát örülj neki! :) így mindkét kezed használod, mindkét agyféltekéd fejleszted. :)

2014. jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Óvodás koromban 2 kézzel rajzoltam, a lap bal felét bal kézzel, a jobb felét jobb kézzel. aztán rá akartak szoktatni, hogy jobb kézzel rajzoljak "mert hát az a normális" de én valamiért csak azért is bal kézzel rajzoltam utána tovább.
2014. jún. 2. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!