Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szorongok állandóan?...

Miért szorongok állandóan? Miért vannak kényszergondolataim?

Figyelt kérdés

Szinte állandóan attól félek, hogy valami bajom esik, hogy meghalok, és sokszor félek elaludni is, mostanában nem is aludtam sokat. Írok példát, pl. félek a pohárból inni, miután a mosogatógép elmosta, mert félek, hogy valami káros szert nyelek le a vízzel együtt, vagy ha a kutyám megnyalja az arcom, már félek, hogy valami fertőzést visz a bőrömre stb.

Sose voltam ilyen, mostanában agyalok ezeken.


2023. aug. 2. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre fókuszálsz
2023. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
34%

Ne sértődj meg, én mindenkinek ezt ajánlom.

Menj el pszichológushoz.

Tudom, mindenki úgy kezeli mint ha ez valami nagyon nagy dolog lenne ahová csak elmebetegek járnak. De igazából nagyon sokat tud segíteni. Én is jártam régebben rendszeresen indulatkezelés miatt. Azóta az ilyen jellegű problémáim elmúltak és ugyan már én sem és a doktornő sem gondolja, hogy szükséges oda járjak, ennek ellenére 2 havonta elmegyek hozzá. Nem történik más, csak megbeszéljük, hogy milyen volt az elmúlt 2 hónap, hogy hogy érzem magam. Ha pedig valami egészen apró nehézségről vagy vitáról számolok be neki, akkor csupán az elgondolkodtató kérdéseivel is rengeteget segít, hogy tusztábban lássak.

Szóval nem azt mondom hogy hülye vagy, csupán annyit, hogy ezt valami kiváltja belőled és egy jó szakember 2-3 alkalommal feltárja és utána már magától megoldódik minden.

2023. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
OCD-s vagy az biztos, azzal emg szakemberhez kell fordulni.
2023. aug. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#2 vagyok

Bocsánat a téma tereléséért de aki lepontozta kérem írja meg, hogy miben tévedek, hátha tanulok én is valamit

2023. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!