Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan érint a catcalling?

Hogyan érint a catcalling?

Figyelt kérdés
A "catcalling" magyar megfelelője az utcai verbális zaklatás, vagy az utcai szexuális zaklatás kifejezés lehet - füttyögés. Férfi vagyok, de nagyon érdekel női szemszögből. Férfiként áldásként, önbizalombombaként fogadnám a mérsékeletes beszólásokat, de sajnos egész életemben talán egyszer-kétszer volt benne részem. A nők szinte kivétel nélkül megfélemlítő, idegesítő jelenségnek írják le itt a gyakorin. Van Budapesten egy csinos, magabiztos, diplomás női ismerősöm, akit pozitívan érintett, amikor azt mondták neki az utcai munkások, hogy kinyalnák a bugyijából. Neki ilyet a civil életben sose mondanak, és ez tényleg felizgatta őt. Csatolok egy szavazást a kérdéshez, de szívesen várom az objektív, értelmes hozzászólásokat nőktől és férfiaktól kor és nem megjelölésével, köszönöm szépen!

2023. aug. 3. 09:55
A kérdező szavazást indított:
Negatívan hat a hangulatomra és a magabiztosságomra, mindig kellemetlen és sértő. Csökkenti a biztonság érzetem a köztereken, szorongást okoz..
Érzem, hogy dicséretet kapok.
Szituációtól függ, lehet pozitív is.
Nem befolyásol.
Zavar, de ennyi kellemetlenség belefér cserébe azért, amit a társadalomtól ellenszolgáltatás nélkül megkapok kifejezetten a szépségem miatt.
Nem tudom.
32 szavazat
1 2
 1/16 Metionin ***** válasza:
85%
Negatívan. Amikor bármit is teszek a kinézetemért, legyen az öltözködés, haj, smink, tetkó, sport stb. azért teszem, mert nekem így tetszik, soha életemben eszembe sem jutott szexuális vonzerőként tekinteni ilyesmire. Amikor random idegen fickók utánam szólnak, hogy mennyire megbaxnának, rosszul érzem magam, mintha egy tárgy lennék, egy kirakati bábu, egy lyuk. És ez teljesen független az aktuális kinézetemtől, ugyanúgy megkapom a füttyöt meg a kommenteket hosszú farmerban és rövid nyári ruhában, haspólóban és irodabarát öltözetben egyaránt, sminkben és smink nélkül ugyanúgy, szóval a 'minek öltözök úgy' dolog nem releváns.
2023. aug. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem negatív.


Nincs szükségem visszaigazolásra idegenektől, elégedett vagyok a saját szépségemmel (akkor is, ha nem vagyok egy modell)

Egy "catcalling" (nem tudom, hogy nevezzem magyarul) meg pont, hogy nem hangzik dicséretnek. Eléggé ilyen "tessék, itt egy bók - kedves voltam, most legyél te is az" érzete van.


Plusz okoz egy enyhe szorongást - a catcallernek bejövök, mint nő. Ugye nem fog bántani?

Szorított már egy amúgy normálisnak kinéző pasi egy liftbe, szóval sajnos sosem lehetünk benne biztosak, hogy ki az, aki képes rosszat tenni.


24/N

2023. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

En gyűlölöm mikor igenytelen hájtengerek pocakos büdös emberek meg sorolhatnám rám csorgatnák a nyálukat.


Munkàsok közt viszont volt olyan aki helyes srac es nem füttyögött hanem egy szép szerelmes számot kezdett el énekelni nekem, amikor mellette mentem el es azon agyaltam enekeljem e vele:D


Ő nem arra utazott hogy de megd.gnam ezt is meg azt is. Hanem egyszeruen csak elismerte hogy szép vagyok.

2023. aug. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
*Ja meg amikor a nőjük mellől lesnek. sajnálom a párjukat. Es örülök hogy nem én vagyok vele a nöje helyében.
2023. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer valaki random utánam kiáltott, hogy mit és hogyan csinálna velem.


Hirtelen felindulásból azt mondtam neki vissza, hogy én meg jól kinyomkodnám az arcán a pattanásait. Kicsit részleteztem azt is.


Még volt képe undorodott fejet vágni :D Nem értettem a logikáját.

2023. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Amit írtál példát nehéz elhinni, hogy bármilyen nő is pozitívan fogadna. A legtöbb ilyet elkönyvelem, hogy hülyék és nem foglalkozom velük, nem számítanak annyira, hogy ezzel elrontsák a napomat, vagy bármi ilyesmi. Volt néhány tapló próbálkozás, viszont néhány kedves is akadt
2023. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még tini voltam akkor ijesztő volt, most meg max annyit mondok magamban hogy "öld meg magad".

Bár most hogy így belegondolok, az ilyen gyakrabban esett meg amikor még kiskorú voltam.

2023. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Negatívan hat rám egy ideig azon a napon, de aztán mindig elfelejtem. Az ilyen férfiak általában a legalja, műveletlen max 8 általánossal rendelkezők. Kicsit sem tisztelik a nőket, aféle tárgyként tekintenek a nőkre. Tisztában van vele, hogy egy ilyen nőt úgysem kaphat meg, de azért ki akarja élni a vágyait szóban, ha már ugye tettlegesen úgysem tud csinálni semmit szerencsére. Ha valaki vissza is szól nekik még ők vannak felháborodva. Egyik se gondol bele, mi lenne fordított helyzetbe és egyik sem tenne meg semmit azért, hogy egyszer egy jobb nője legyen, dehát azt gondolják hogy alanyi jogon a szép nő jár nekik, és hogy a nők a hülyék akik nem veszik őket észre. Önkritika 0.
2023. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is utáltam az ilyesmit.

Talán tizennégy éves korom környékén kezdtek el így utánam szólogatni, és akkor nagyon megrémített, amikor negyvenes, ötvenes férfiak utánam kiabáltak, hogy "leszopnál, szépségem?". Sose öltöztem provokatívan, pláne nem tizennégy évesen.

Ma már nem foglalkozom velük, nem véletlenül járok mindenhova fülhallgatóban, ha egyedül utazok, illetve ha éppen valamilyen járművön ülök vagy megállóban állok, akkor mindig olvasok, szóval többnyire fel se tűnik, ha valaki megszólít vagy engem néz.

Nem veszem magamra, mert akik ezt csinálják, azok tipikusan műveletlen és ostoba emberek, így a véleményük teljesen értéktelen és érdektelen. Undorító viselkedés, de hát mindig is voltak undorító emberek.

Mondjuk mióta nem Magyarországon élek, ritkábban is tapasztalok ezt a jelenséget.

25/N

2023. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31 éves házas nőként
2023. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!