Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önéletrajzban ciki egy kisebb...

Önéletrajzban ciki egy kisebb nyelvtani hiba?

Figyelt kérdés
Arra gondolok ha 1 max 2 apróbb hiba előfordul egy önéletrajzban

2023. aug. 8. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Persze, ezzel mutatod be magad. Rögtön le lehet vonni belőle, hogy:

a) nem sikerült úgy befejezni az iskolát, hogy megtanultál az anyanyelveden / buta vagy - nem előnyös jellemzők.

b) hanyag, igénytelen vagy, hogy nem olvasod vissza és ellenőrzöd mit adsz ki a kezedből, vagy szarsz az egészbe - nem valószínű hogy ilyen természetű és munkamorálú embereket keresnek.

2023. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem, de függ attól is, hogy mi a hiba. Csak elütés, vagy súlyosabb hiba. Valójában senki nem tökéletes, csak amíg azt hiszi magáról, hogy igen, és felhívja a figyelmet más hibáira, azzal inkább azt akarja leplezni, hogy ő sem az. Mint az 1-es.
2023. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem igen.


Bár én szerintem egy pár mondatos e-mailben is az. 2 dolog miatt, és ez természetesen igaz az önéletrajzra is:


1. 2023-ban nincs olyan szövegszerkesztő, amiben ne lenne helyesírás-ellenőrző program, ami egy elírt szót is rögtön aláhúz, tehát ha azt írod, hogy dogloztam dolgoztam helyett, rögtön aláhúzza. Fun fact: már a böngészőkben is működik, én Safarit használok, rögtön aláhúzta az előbbi, szándékosan hibásan leírt szót.


2. Hanyagság, trehányság, lustaság és igénytelenség, ha valaki nem képes az általa leírt mondatokat átfutva elolvasni. Ezáltal (is) kiküszöbölhetők lennének az ilyen hibák.

2023. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Jobb, ha nincs benne, át kell mindig nézni, mert ez egy bemutatkozó is egyben.
2023. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem igen..


De én kaptam már céges e-mailt úgy, hogy kisbetűvel írták a nevet olyan helyről ahonnan ez nagyon gáznak hat.. Mármint olyan helyről amiből csak egy van az országban ^^


Az ilyesmi egyébként szerintem sokat elmond, hogy mennyire figyelmes valaki a munkájára...

2023. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%

#3:

Ja, a helyesírás-ellenőrzők, amiknek bevett szokása, hogy magától szavakat ír át, és így totál értelmetlenné tesz mondatokat. 😄

2023. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
hatos, az nem a mi hibánk, hogy még mindig nem tudod kezelni az évtized óta velünk élő technikát...
2023. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, nem védem a 6-ost, sőt én örülök a technika fejlődésének, de abban szerinted hol a hiba, hogy leírtam egy választ, ami így szólt:

"Abban szocializálódtak, hogy ki kell szolgálni a környezetet, hogy ne legyen sértődés."

A szocializálódtak és a sértődés alá van húzva pirossal.

Vesszők után szóköz, helyesen van írva.

2023. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!