Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Spóroltok a nyaralás alatt?...

Spóroltok a nyaralás alatt? Ha igen, min?

Figyelt kérdés
Természetesen olyanok válasza érdekel, akik mennek/mentek nyaralni.
2023. aug. 9. 13:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, kivétél 10-es. Meglepő volt olvasni őket, mert mi minden évben külföldre megyünk, abból nem engedek, de az élményekre költünk, étkezésre viszont így nem tudunk túl sokat, vagyis nem éttermezünk és ékszert, ruhát se vásárolunk. Így is 450 ezer megy el összesen, ami a kettőnk egy havi fizetésének 2/3-a.
2023. aug. 10. 07:09
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi évközben nemigen járunk étterembe, így nyaraláson maga az éttermi vacsi is élmény - meg olyankor megengedjük magunknak a drágább, különlegesebb ételeket, pl. bélszín, jó, nyilván nem wagyuból, de a marha alapból drága étel az éttermekben, szóval máskor sajnáljuk rá a pénzt. Nyaraláson pedig mondhatni hagyomány nálunk, hogy különlegeset eszünk. :)

Mondjuk mi csak belföldön megyünk nyaralni, mert ha nem lenne a munkahelyi szépkártya, akkor nem tudnánk ilyen gavallérok lenni egy hétig sem.


A bazározás érdekes dolog, gyerekként szegényen éltünk, így nálunk az program volt, hogy nézelődünk nyaraláson az ilyen bódésorokon, de sose kaptam semmit, vagy csak valami apróságot.

Mikor eleinte nyaralni jártunk, akkor talán emiatt is egy picit szórtam a pénzt, hogy tetszik, megveszem, mert megtehetem és nem mondok nemet magamnak.

Ez néhány év alatt átalakult, már nagyon ritkán választok bármilyen tárgyi dolgot nyaraláson, nekem ez lett a spórolás része, mert tudom, hogy felesleges, vagy otthon olcsóbb lenne, ha tetszik is drágállom stb. Párom szokott mindig morogni rajta, hogy nemigaz, hogy nekem nem lehet ajándékot venni. :) Tőle viszont nem sajnálom, ő jobban szereti a szuveníreket nálam.

2023. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
46%
Akinek még abban az évi 5-6 napban is spórolnia kell, ne menjen nyaralni :D, de komolyan.
2023. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az étkezésben azért szoktunk, hogy nem éttermezünk, hanem eszünk szendvicseket vagy az olcsóbb étkezdéket keressük. Másban nem szeretek spórolni, a látnivalókra, strandra mindig befizetünk, hisz azért megyünk.
2023. aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!