Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet ez így velem?

Miért lehet ez így velem?

Figyelt kérdés
Gimiben, egyetemen mindig is jól teljesítettem. Még mesterképzésen is jeles diplomával végeztem, ahol gyakorlati része is volt a dolgoknak. A munka világában azonban nehezebben állom meg a helyem. Mindig elcsúszok valahol figyelmetlenség miatt, pedig könnyű a munkaköröm. Volt, hogy diákmunkán azért befogtak takarítani, mert annyira béna voltam, hogy más munkát már nem tudtak nekem adni. Ez az eset 17 éves koromban volt. Most 23 vagyok. Az eset max egy fokkal lett jobb, mert valamennyire komolyodtam és összeszedettebbé váltam. Minden napom úgy telik el, hogy azon gondolkozok, hogy már megint mit ronthattam el. Eddig még nem rúgtak ki. 3 éve dolgozom a mostani cégnél, csak sokszor kaptam már visszajelzést ,hogy valamit nem úgy kéne. Olyankor persze igyekszem javítani a dolgokon.

2023. aug. 10. 09:51
 1/5 Shaddark ***** válasza:

Ez nem valami sok. - Már bocsi, hogy én is... :)

Az lenne érdekes, hogy melyik ezek közül:

figyelmetlen, szétszórt vagy

Lassú

Kapkodós

Ügyetlen

Nehéz felfogású

...

Ilyesmik alapján tud bárki is segíteni, mindegyik megoldható de az hogy baj van veled elég tág fogalom. Lehet pl. hogy INTJ elemző típus vagy és ez néhány szakmában irtózatosan nagy előny és lehetőségek tárháza, de van ahol ez hátrányt jelent, pl. ahol gyorsan gondolkodás nélkül kell teljesíteni.

Hogy értsd, valószínűnek tartom hogy nem veled hanem a szakmád vagy hivatásod kiválasztásával van baj.

2023. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, sajnos velem van a baj. Gyakran elkalandozom, szétszórt vagyok, sokszor emlékezetkieséseim vannak és a fizikai munkákban béna vagyok, mert ritkán segítettem otthon kiskoromban. De legalább szorgalmam és motivációm az van. Az már valamennyit segít rajtam szerencsére.
2023. aug. 10. 10:49
 3/5 Shaddark ***** válasza:

"mesterképzésen is jeles diplomával végeztem"

Ezt azért nem sokan képesek produkálni.


És ez idő óta változott valami?

Mert akkor lehet hogy kellene egy alaposabb orvosi kivizsgálás, semennyire nem értek hozzá de ilyen tüneteket valamilyen hormon háztartási zavartól kezdve pajzsmirigy betegségig, agyhártyagyulladásig, vese, máj, szívelégtelenségig bármi okozhatja.

2023. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet:

1. Az hogy milyen jeggyel szerzel diplomát az egy dolog. Nyilván nagyon szépen jól hangzik mutat az a jeles diploma,amibe nyilván időt és energiát fektettél. Viszont a gyakorlati munkavégzésés kicsit más kérdés, ahhoz sok esetben affinitás és jó probléma megoldókézség is szükséges. Sokszor az egyetemen eloirt szakmai gyakorlat nem, vagy nem teljes mértékben tükrözi az éles munkavégzést. Ismerek olyat aki gyengébbnek mondható diplomával, nagyon jól fel találja , kiismeri magát gyakorlati munkavégzésben. Ismerek olyat aki dicséretes 5 végzett és a gyakorlati munkavégzésbe egyáltalán nem ismeri ki magát. Szóval az elméleti tudás és más meg a gyakorlati munkavégzésés is,meg sok esetben akkor is ha az egyetemen van egy komolyabb gyakorlat.

2. Lehet, hogy stressz, nyomás alá helyez, hogy most már pénzért dolgozol a szakmában és túlságosan megszeretnél a munkába felelni és ezen a szinten már hátrányt okoz.

3.Lehet valami betegség áll a háttérben, ez akár lehet fizikai, akár mentális is lehet.

2023. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
A szétszórt, ködös agy a felborult bélflóra, illetve az áteresztő bél szindróma tipikus tünete.
2023. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!