Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek nagy része valóban...

Az emberek nagy része valóban ilyen ignoráns a szívbetegséggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem pacemakerem van és felgyógyultam egy szívelégtelenségből is. De a közhidelemel ellentétben nem minden szívbetegség olyan hogy belehal ha elkezd szaladni. Nekem minden kardiológus megengedte a testépítést, nehézsúlyos edzést és kardiót. Egyedül azoktól vagyok eltiltva amiktől sérülhet a készülék, küzdősportok stb. 23/f
2023. aug. 12. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Én a súlyzóról lebeszélnélek.

Sajnos minden betegséghez a többség így áll, hogy csak legyint, aztán dógozzunk tovább...

2023. aug. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1.Nyilván ha egy szaktekintély típusú szakember mondta hogy limitek nélkül csinálhatom nem fogom abbahagyni. Ez az egyik okom arra hogy felkeljek reggel.
2023. aug. 12. 16:34
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Hol van ebben az, hogy bárki ignorál téged, mint szívbeteg?
2023. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 eznemlényeges ***** válasza:
100%

Szerintem nem ignoráns a többség, csak szimplán tudatlan. Például én sem tudtam, hogy a pacemakerrel szinte ugyan úgy lehet sportolni, mint nélküle.

Meg hát sok ember szereti, hogy neki legyen igaza, így már csak azért is belepofázik a dologba, hogy ő jobban tudja.

2023. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
De tulajdonképpen mit szeretnél tudni? Mert pont azokról az emberekről nem írtál semmit, akikről a kérdésed szól. Van egy szívproblémád, de a lehetőségekhez képest igyekszel úgy élni, hogy ne körülötte forogjon az életed. Jól teszed. Nekem mozgásszervi problémám van, én szintén dolgozom, sportolok, stb. Kívülről ez sem látszik - ahogyan a pacemakered sem - az emberek egy része el sem tudja képzelni, hogy attól, hogy nem hiányzik az egyik lábam, néha még nem tudok ráállni. Az emberek másik része pedig azon szörnyülködik, hogy úszni és biciklizni járok "ilyen állapotban". Nekem pedig mindkét típussal tele a hócipőm.
2023. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ignorancia az tudatlanságot jelent.
2023. aug. 12. 19:14
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
De miért kéne nekem tudni, hogy te pacemakerrel edzhetsz-e, ha nem érint?
2023. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Akkor lenne értelme a felháborodásodnak, ha te tudnád, hogy más betegséggel élő embereknek mit szabad és mit nem. Nyilván nem tudod, úgyhogy nem értem miért várod el, hogy pont hozzád alkalmazkodjanak mások. Vagy valaki megszidott, meg beszólt, mert edzettél, aki tudja h pacemakered van? A kéretlen okoskodás az más beteg embereket is sújt, ne aggódj.
2023. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Az egyik okod, hogy felkelj a gyurmázás, a másik meg, hogy itt bizonygasd hónapok óta, hogy rossz szívvel, lehet gyúrni és mekkora király vagy? Csaj mégse tapadnak a bicepszre, vagy mi a gond?


Egyébként pedig, ha ignoránsak az emberek (lol, ilyen szó), akkor miért kell bizonygatnod, hogy gyúrhatsz? Nem érdekli őket, így nem foglalkoznak vele. Vagy esetleg nem ismered a szó jelentését

2023. aug. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9.Te keményen agyhalott vagy.
2023. aug. 23. 05:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!